Thirrje "Allahu Ekber" në stadium nga tifozët e Tiranës (Video)

Postuar në 28 Maj, 2019 16:37

Një grupim i tifozëve të Tiranës e ka kthyer në demostrim fetar mbështetjen ndaj ekipit të futbollit të dielën në Laç.

Videot e publikuara në rrjetet sociale tregojnë të rinj të zhveshur nga brezi e lart që nën dirigjimin e një prej organizatorëve  thërrasin në kor “Allahu Ekber”, duke iu kundërpërgjigjur në këtë mënyrë tifozëve të Laçit.

Shfaqje të tilla me përmbajtje fetare janë të ndaluara në stadiume, megjithatë forcat e sigurisë siç duket dhe në pamje nuk kanë ndërhyrë. Pas reagimeve në mediat sociale, Njësia e Antiterrorit procedoi  të riun që është drejtues i grupimit.  

Grupimi i tifozëve reagoi duke thënë se thirrjet “Allahu Ekber” ishin urim për muajin e Ramazanit dhe se ata respektojnë çdo besim fetar.  Kjo nuk është hera e parë që tizozët e Tiranës, por edhe lojtarët përfshihen në të tilla akte me ngjyrime politike dhe fetare, që nuk kanë asnjë lidhje me futbollin.

Comments

Submitted by Anonymous (not verified) on

Keshtu eshte kur shqiptaret e lene vendin e tyre! Te tjere vijne nga jashte dhe fusin zakonet e vendeve te tjera!

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.