Erdogan mbetet në fuqi

Postuar në 16 Korrik, 2016 10:03

Situata në Turqi ka kthyer në favor të ruajtjes së institucioneve dhe qeverisë së Yildirim. Me pak fjalë, aktualisht duket se Erdogan ka triumfuar dhe qëndron në pushtet. Por mediat ndërkombëtare raportojnë se situata mbetet konfuze. Vetë presidenti turk ka cilësuar përpjekjen si një akt tradhëtie duke shtuar se “ushtria duhet spastruar”. Janë arrestuar 1563 ushtarë, pati 1000 të plagosur dhe 90 të vrarë. Bilanci i një nate të vetme. Dorëzimi i ushtarëve duke dalë nga tanket në urën e Bosforit u filmuan live.

Comments

Submitted by BERIHAJ (not verified) on

Po patjeter qe Rexhep Taip PASHA ERDOGAN, do te mbetej, mos do te vihej ndonje kriminel si Sali Berisha ne krye te Turqise ?

Submitted by KOQJA (not verified) on

Po cfare flet o KOQE, a t'i kontrollon fjalet truri perpara se t'i shkruash, apo te ka vajtur per lesh?

Submitted by Berihaj (not verified) on

C'mund te presesh, nga ai qe vetequhet KOQE ?
Kam shume e shume fjale fyese per te te thene, o zoti i vetequajtur KOQE, por nuk ja vlen per t'u marre me nje te nivelit tend, nen nivelin e "detit" .

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.