tranzicioni

Bën apo nuk bën Luli?

Postuar në 26 Korrik, 2020 22:38

Është e “çuditshme” ngjashmëria mes atyre që mbrojnë dhe promovojnë cilësitë e Lulzim Bashës me ata që bënin të njëjtën gjë dikur me Edi Ramën. Puna e këtyre është e njëjta: si ta mbrojmë kryetarin sa herë dështon

Rilindje...e status quosë

Postuar në 16 Korrik, 2020 21:11

Top-Channel raportonte sot se komisioni hetimor për shkarkimin e Ilir Metës nuk do të propozojë shkarkimin e këtij të fundit. Në raportimin e vet, ky televizion ndër të tjera njofton se: 

Karvani i reformave ka ngecur për faj të "qenve" që lehën 20 vjet më parë!

Postuar në 26 Tetor, 2016 18:35

Vazhdon turi i takimeve të kryeministrit fshatrave. Vazhdon po ashtu edhe tregimi i 1001 netëve të aventurave të tranzicionit, për të cilat Edi Rama u flet njerëzve me versionin "sikur" të historisë. Në fakt, pavarësisht se çfarë ka ndodhur, njerëzit votuan Rilindjen, jo Rikujtimin e asaj që nuk kthehet më. Pastaj, nëse gjërat do të ishin bërë më mirë 20 vjet më parë, kujt do t'i duhej ky reformator?

Orteku i zhgënjimit

Postuar në 25 Prill, 2016 10:23

Sondazhi që shpalli Instituti Demokratik Amerikan nuk ishte as i befasishëm dhe as i papritur.

Robert Hand: Ku e shoh problemin e vërtetë me Shqipërinë

Postuar në 06 Dhjetor, 2015 09:13

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Këshilltari politik i Komisionit të Helsinkit, Robert Hand i cili ishte një nga organizatorët e vizitës së parë të delegacionit të senatorëve amerikanë që vizituan Shqipërinë në vitin 1990 thotë se megjithë përparimin e shënuar, Shqipëria duhet të kishte ecur përpara me ritme më të shpejta.

Subscribe to RSS - tranzicioni