Dubai

Dubai, 2 miliardë vaksina brenda 2021 për vendet në zhvillim

Postuar në 31 Janar, 2021 15:38

Ndarjet që ka shkaktuar vaksina dhe pamundësitë e disa vendeve për ta siguruar po krijojnë terren për manovra të reja.

Kompanitë më të mëdha në Dubai janë mbledhur në një aleancë që synon të shpërndajë 2 miliardë doza vaksinash Covid-19 nëpër botë brenda këtij viti.

Samir Mane si Mehmet Shehu. Në një version të videos së Dubait është retushuar figura e biznesmenit

Postuar në 10 Janar, 2021 23:06

Për darkën e Dubait po qarkullojnë dy video. Njëra është kjo:

E dyta, kryesisht në krahun opozitar, është kjo:

https://www.facebook.com/SaliBerisha/videos/3776734109014650

Dallimi: Në videon e dytë mungon pamja e Samir Manes, biznesmenit që mesa duket për arsye që nuk kuptohen mirë ka pësuar fatin e Mehmet Shehut pas vdekjes: e kanë retushuar nga materiali.

Paguan miqtë? Po ministrat e z. Rama mund të paguajnë vetë për standardin e Dubait?

Postuar në 10 Janar, 2021 22:55

Siç mund të pritej, kryeministri Edi Rama, ka nisur të përgjigjet ndaj komenteve që po bëhen për Darkën e Dubait.  Në një prej replikave të tij në rrjet – sepse z. Rama i përgjigjet dhe druhet Rrjetit, jo Opozitës , ai thotë:

Dyshime për Kullën Ikonike të Tiranës/Projekt si Karpeni, nga pas biznesmenë shqiptarë?

Postuar në 12 Prill, 2017 08:26

“Shqiptarja.com”, gazeta e Carlo Bollinos, shkruan sot për kullën ikonike 250 milinë dollar që është propozuar për t’u ndërtuar nga një kompani nga Emiratet e Bashkuara Arabe në Tiranë. Ajo ka kërkuar 25 mijë m2 të falura, përjashtim nga tarifat doganore dhe TVSh për 15 vjet meqenëse do të punësojë 6000 njerëz gjatë ndërtimit dhe 3000 pas përfundimit. Mirëpo sipas kësaj gazete ka disa dyshime që e lidhin projektin për të cilin ministrja e Ekonomisë, Ekonomi paraqiti edhe një projektligj, me një biznesmen shqiptar.

Zjarri "prish" festën e ndërrimit të viteve në Dubai(video)

Postuar në 31 Dhjetor, 2015 19:32

Në Dubai, mbrëmja e ndërriit të viteve është shoqëruar me një ngjarje dramatike. Një hotel me pesë yje, “Address Hotel”, ka marrë flakë dhe nga pamjet e publikuara duket se situata është serioze.

Video/Spektakël në Dubai. Fluturim alla Bond në krah të avionit

Postuar në 06 Nëntor, 2015 15:39

Ky është apartamenti më i shtrenjtë në Dubai (FOTO)

Postuar në 01 Shtator, 2015 13:49

Janë pikërisht këto ambjente kaq luksoze pjesë e apartamentit më të shtrenjtë në Dubai, që është vënë në shitje për 32 mln dollarë.

Subscribe to RSS - Dubai