destinacion

Teza prej Adhamudhi e Shqipërisë turistike

Postuar në 08 Korrik, 2018 18:24

Ngjarja e ndodhur në Dhërmi përgënjeshtron në mënyrë dramatike të gjithë fabulën publicitare të Shqipërisë turistike. Jo se ngjarje të tilla përjashtohen gjetkë, por sepse incidenca e tyre e ekspozon vendin tonë si të pëpërgatitur për të luajtur rolin e një destinacioni turistik kryesor.

Bullgaria nuk lejon kalimin e avionëve rusë në hapësirën e saj

Postuar në 16 Tetor, 2015 16:53

Bullgaria refuzoi sot një avion rus me destinacion Sirinë që të kalojë në hapësirën e saj ajrore, njoftoi Ministria e Punëve të Jashtme. Rusia është angazhuar, që prej fundit të shtatorit, ushtarakisht në siri duke mbështetur regjimin e presidentit Bashar al Assad. “Bullgaria ka refuzuar këtë fluturim pasi afati kohor ligjor për njoftim është pesë ditë dhe nuk është respektua nga pala ruse”, citon agjensia e lajmeve AFP, deklaratën e zëdhënëses së Ministrisë së Punëve të Jashtme, Betina Joteva. Sipas palës ruse avioni transportonte ndihma humanitare.

Irani, një destinacion unik

Postuar në 08 Tetor, 2015 18:39

Me nënshkrimin e marrëveshjes me SHBA, Iranit i hapen dyert për shumëçka. Dhe duket se turzimi është objektivi kryesor, me synim që vendi, historia, kultura, tradita dhe natyra e tij të njihen nga afër, pa ndërmjetësimin e politikës. Dhe duhet thënë se Irani është një nga destinacionet më unike në botë. Ja disa prej vendeve që ja vlejnë të vizitohen. Kuptohet pa harruar pasuri të tilla si muzika. 

Subscribe to RSS - destinacion