8-vjecari

Video/E pabesueshme, policia në Florida prangos një 8-vjeçar

Postuar në 11 Gusht, 2020 13:15

Një avokat në SHBA, Benjamin Crump ka shpërndarë në tuiter videon e arrestimit në Florida të një 8-vjeçari. Video e pabesueshme tregon sesi policët i vendosin prangat fëmijës në fjalë duke i sqaruar se ky ishte një gjest jo i pëlqyeshëm. Fëmija u arrestua më 14 dhjetor 2018 pasi goditi mësuesen e vet e cila I kishte kërkuar të ulej dhe qëndronte siç duhej. Më pas u kontaktuan prindërit dhe historia tipike amerikane:

U ndoqën procedurat standard

Subscribe to RSS - 8-vjecari