Kush e rrahu Sajmir Tahirin?

Postuar në 11 Gusht, 2015 17:10

Pasi doli lajmi se një sy i nxirrë i ministrit të Brendshëm Tahiri është pasojë e një goditjeje (nga vetë shefi i antikorrupsionit të kryeministrit Rama, thoshin aludimet), shënjestrimi i tij nga një gazetë e majtë (Dita) për pushime të shtrenjta në një resort ekskluziv të Korfuzit nënkupton që diçka po luhet, analizon lapsi.al. në pah vihen konfliktet lidhur me drejtimin e INUV, ish INUK, dhe prishjet e ndërtimeve që kjo strukturë ka kryer. Ndonëse nën varësi juridike të ministrisë së Brendshme, inspektoriati ndërtimor drejtohet de facto nga shefi i antikorrupsionit, thotë Lapsi, dhe ditët e fundit ka patur një debat mes drejtuesve të qeverisë për të zëvendësuar drejtoreshën aktuale Dallëndyshe Bici me ish kandidatin e PS në Kamëz, Safet Gjici.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.