stojanovic

“Referendumet në Ballkan, shpikje të atyre që luajnë me paqen dhe stabilitetin e rajonit”

Postuar në 01 Tetor, 2016 13:18

Referendumi i mbajtur në Republikën Srpska, i përcjellë me heshtje miratuese nga Beogradi zyrtar duket se ka hapur një korridor për problemet e mbajtura deri më tani nën kontroll. Agjencia serbe e lajmeve, “B92”, citon ish-shefin e Agjencisë së Sigurisë Ushtarake Momir Stojanoviç, i cili gjatë një prononcimi për median ruse “Sputnik” ka kërkesa për referendum që vjen së fundmi nga Kosova, është pasojë e referendumit në Bosnje.

Subscribe to RSS - stojanovic