sherbimet e huaja

Edhe Vuçiç qenka nën përgjim

Postuar në 13 Gusht, 2019 12:14

Ministri i Brendshëm seb, Nebojsa Stefanoviç thotë se shërbimet e huaja përgjojnë presidentin Aleksandër Vuçciç. Në një intervistë për gazetën “Vecernje Novosti” ai shprehet se subjekti më i preferuar për t’u përgjuar në komunikimet elektronike është Vuçiç, përveç të tjerëe. 

Nga kamzalinjtë te shërbimet ruse dhe UDB-ja. Ka një dorë të ligë kundër Shakaxhiut të Përparimit

Postuar në 12 Mars, 2019 00:38

Ka shumë tregues që flasin se pas protestave kundër qeverisë në Tiranë është aksioni i fuqive të huaja

Fevziu: Dy shërbime të huaja kërkuan ndihmën e medias për të publikuar të dhëna për krimin shqiptar

Postuar në 11 Tetor, 2017 21:18

Blendi Fevziu ka deklaruar sot në një intervistë për emisionin “Fakt” në “syri.net” se situate me krimin në Shqipëri është serioze në maksimum dhe po shqetëson seriozisht partnerët e vendit tonë. Fevziu ka zbuluar se të paktën dy shërbime partnere të Shqipërisë i kanë kërkuar atij si drejtues i emisionit “Opinion”, apo medias ku ai punon që të publikojë të dhënat se paratë e krimit në Hollandë po investohen në Shqipëri dhe se krimi shqiptar në Hollandë ka mbështetje nga njerëz me pushtet në Tiranë.

Komentet nacionaliste të Ramës dhe Thaçit, Vuçiç: Koordinim me një shërbim të huaj

Postuar në 26 Prill, 2017 01:33

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçic, ndërkohë president i zgjedhur i këtij vendi, ka shprehur një mendim të vetin për ato që ai i quajti si deklarata për Shqipërinë e Madhe nga Edi Rama, Hashim Thaçi dhe Jonuz Musliu. Duke folur në Leskovac, Vçiç tha se dekkarimet e Ramës dhe drejtuesve të tjerë në Prishtinë dhe Preshevë janë të koordinuara, çka sipas tij shtrojnë disa çështje:

A janë duke e bërë shqiptarët këtë vetë apo në koordinim me dikë tjetër – ndoshta dikush në një kontinent tjetër – pse tani dhe cilat janë qëllimet e tyre?

Drejtësi apo polici gjyqësore në duar të të huajve? Shërbimet “partnere” do të verifikojnë kandidatët për gjyqtar dhe prokuror!!!

Postuar në 10 Gusht, 2016 12:54

Tallja e madhe me reformën në drejtësi duket se po ndodh edhe pa vetëdijen e atyre që mendojnë se po shkruajnë ndonjë ligj. Draftet që po zbardhen dita –ditës zbulojnë se kriteret për emërimin në pozicionin e gjyqtarit dhe prokurorit, po rrëshqasin nga referimi kushtetues drejt të huajve, të cilët me gjasë do ta kenë sistemin e drejtësisë në Shqipëri një lloj policie në kufijtë e Bashkimit Europian. Ky konkluzion nxirret kur sheh draftin për pastërtinë e figurës që publikohet sot nga “shqiptarja.com”, gazeta në pronësi të italianit Carlo Bollino.

Subscribe to RSS - sherbimet e huaja