qellohet

Kryebashkiaku i Venecias: Kush bërtet Allahu Ekber do qëllohet me armë

Postuar në 24 Gusht, 2017 22:12

Reagime të shumta kanë ngjallur deklaratat e kryetaritë të djathtë të Bashkisë së Venecias, i cili tha se në qoftë se dikush do të dëgjohet duke thirrur "Allahu Ekber" në sheshin San Marco do të qëllohet me armë. Duke folur në një konferencë në Rimini, Luigi Brugnaro tha se Venecia është qytet më i sigurtë se Barcelona ​​ku ndodhi sulmi më vdekjeprurës.

Goditet me vezë e domate ministri Beqaj (Video)

Postuar në 08 Shkurt, 2016 10:24

Makina e ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj është goditur me vezë nga aktivistë të Aleancës Kuq e Zi.Incidenti ka ndodhur mëngjesin e kësaj të hëne jashtë ministrisë që ai drejton, teksa aktivistët e AK-së po e prisnin Beqajn aty.
Aktivistët mësohet se kanë thirrur ndaj tij: “Hajdut, hajdut”, teksa kanë qëlluar mbi makkinën e tij dhe stafin e Beqajt. Burime nga policia thonë se në momentin e ngjarjes, ministri Beqaj nuk ka qenë në makinë.
Me protestat me vezë dhe domate Aleanca Kuq e Zi po ndjek shembullin e opozitës në Kosovë që ka sulmuar disa ministra në këtë mënyrë.

Qëllohet me gurë autobuzi me lojtarët e kombëtares serbe

Postuar në 07 Tetor, 2015 23:47

Portali serb “Blic” ka trasmetuar çastin e goditjes me gurë të autobusit të Serbisë në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur te Rruga e Durrësit, pranë Zogut të Zi. Filmimi është bërë nga brenda automjetit.

Subscribe to RSS - qellohet