mati

Regjia e natyrës, pamje rrënqethëse të tragjedisë në Mati (Video)

Postuar në 30 Korrik, 2018 14:48

Një tjetër video rrënqethëse nga zjarri që përfshiu periferinë e Athinës tregon përmasat e vërteta të tragjedisë që shkaktoi dhjetra viktima e qindra të lënduar.

Pamjet tregojnë banorët që arritën t’u shpëtojnë flakëve dhe momentet e para të mbërritjes së tyre  në breg të detit, ku qëndruan për t’u shpëtuar flakëve.

Fëmijë, pleq dhe njerëz që kanë humbur gjitçka janë në pritje të varkave të shpëtimit. Gjithçka i ngjan një skene apokaliptike, ku dëgjohen të qara dhe tym e erë që mbulon gjithë zonën.

Video/Rrethimi nga zjarri në Mati të Greqisë

Postuar në 27 Korrik, 2018 17:46

Videoja është publikuar nga një banor i fshatit grek ku mbetën të vdekur 87 persona dhe u shkrumuan qindra shtëpi.

Kur “Portokall(es)isë” i mbaron lëngu

Postuar në 02 Janar, 2016 14:09

Nuk do të vlenin as dy radhë për t’u shkruar, por meqenëse programet e përcjella nga një televizion si Top-Channel, ndiqen në të gjithë territorin, ato detyrimisht duhen trajtuar. Rasti i programit “Portokalli”, këtij institucioni të banalitetit mes shqiptarëve, të një humori kallp dhe prej të dehuri, është ndër më ilustruesit. Dhe një shfaqje e fundit që si zakonisht ngatërron, padyshim nga padija dhe injoranca, humorin me ofendimin, ironizimin me talljen që lë si shije keqdashjen, meriton vëmendje.

Subscribe to RSS - mati