lamtumira

Suksese në jetë o peshkatar me rrjetën bosh!

Postuar në 13 Shtator, 2018 17:01

Shqipëria politike përjeton këto kohë momente ngashërimi. Romana Vlahutin iku nga Shqipëria dke lënë pas fjalët më të mira për atdheun tonë.

O delet e Shqipërisë dhe ti o Kokosh i Gjatë...(lamtumira e Donald Lusë)

Postuar në 10 Korrik, 2018 22:37

Video humoristike e përgatitur nga Çmendina Dublim:

Lamtumira zyrtare e Usain Bolt

Postuar në 14 Gusht, 2017 09:34

Me këngët e Bob Marley-t në sfond dhe duartrokitjet e 56 mijë spektatorëve në stadiumin e Londrës, Usain Bolt, një nga sprinterët më të mirë në histori i dha zyrtarisht lamtumirën atletikës. "Njeriu-rrufe" siç u pagëzua nga komentatorët u gjunjëzua në tartan duke bërë edhe ndarjen simbolike me pistën e vrapimit. Më pas ai bëri xhiron e lamtumirës i shoqëruar nga ovacionet e pandërprera të publikut, ndërsa bëri të qartë se nuk do të kthehet për të vrapuar në gara.

Black Sabbath në koncertin e lamtumirës (Video)

Postuar në 05 Shkurt, 2017 17:56

Black Sabbath,  grupi legjendar që "zbuloi" muzikën Havy Metal dha koncertin e tyre të fundit. Shafqja, e cili zgjati dy orë u ndoq nga rreth 16 mijë persona , në  NEC Arena në Birmingham të Anglisë qëndrore. Grupi këndoi  gjithsej 15 këngë dhe e mbylli koncertin me suksesin tyre të parë të vitit 1970, këngën Paranoid. 68 vjeçari Ozzy Osbourn falenderoi fansat për mbështetjen që i dhanë grupit për më shumë se pesë dekada.

Subscribe to RSS - lamtumira