Klement

Rigels Balili: Pas stadiumit fillojmë dhe ujësjellësin (Video)

Postuar në 04 Shtator, 2018 19:40

Të zgjedhurit e bashkive të provincës kanë nisur të mos kompleksohen nga kamerat e televizioneve, madje kanë filluar t’i përdorin si dritare imazhi për ta reklamuar veten si promororë të zhvillimit. Pse jo, nën shembullin e kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj që ka abonuar një grup xhirimi me vete.

Foto - Video/Akuza e PD-së: Klement Balili në Sarandë, në një resort me zv.drejtorin e Policisë, Rebani Jaupaj

Postuar në 09 Gusht, 2016 15:08

Partia Demokratike ka denoncuar sot prezencën në Sarandë të Klement Balilit, ish-drejtor porti në Sarandë, i kërkuar për trafik ndërkombëtar droge. Sipas PD-së, Balili ka qenë në një resort ku ndodhet zv.drejtori i Policisë, Rebani Jaupaj. 

Video e publikuar nga ish=kryeministri Sali Berisha:

Ky është drejtori i Transportit Rrugor të Sarandës, pronar i dy hoteleve dhe mik i Ilir Metës

Postuar në 11 Maj, 2016 17:22

Drejtori i Transporteve të Sarandës, i cili është në kërkim nga autoritetet greke për trafik ndërkombëtar të drogës nuk është i panjohur për policinë shqiptare. "ABC News" ka arritur të sigurojë të dhënat e arrestimit të parë të Klement Balilit, të bërë më 16 korrik 2006 në qytetin e Delvinës. Sipas policisë, në rrugën Qafë-Muzinë - Delvinë, rreth 15 km larg qytetit agjentët e policisë i kanë zënë rrugën furgonit me targa gjermane brenda të cilit ndodheshin 750 kg hashash, që kishte destinacion Greqinë.

Klement Balili, Drejtor i Transportit Rrugor të Sarandës i kërkuari i drogës. Bashkëpronar i “Santa Quaranta” dhe i lidhur me LSI-në (Video)

Postuar në 11 Maj, 2016 11:53

Personi që është në kërkim si një prej 3 kokave të trafikut ndërkombëtar të drogës që vepronte në Shqipëri, Greqi dhe disa vende të Europës sipas deputetit të Partisë Demokratike, Genc Pollo është Drejtori i Transportit Rrugor  të Sarandës, Klement Balili, i emëruar nga LSI. "Dje në darkë keni njoftimin e policisë greke për kapjen enjë rrethi trafikantësh droge në të cilin kërkohet një drejtor i trasnporteve të Sarandës si shef i këtij qarku trafikantësh droge. Më 18 maj të vitit 2014 PD e ka denoncuar me emër e mbiemër që është drejtori i transporteve dhe është Klement Balili.

Subscribe to RSS - Klement