kapet

Të tjera telashe për Sajmir Tahirin

Postuar në 03 Nëntor, 2017 20:41

Të tjera telashe për Sajmir Tahirin pas ndalimit të një 25 vjeçari në Elbasan, në makinën e të cilit u gjetën 2 patenta lundrimi të ish-ministrit të Brendshëm. Për dy patentat për mjete lundrimi të ish-ministrit të brendshëm Sajmit Tahiri, mësohet se 25 vjeçari me inicialet O.S. ka deklaruar se i kishte harruar në makinën miku i tij që ishte shofer i ish-minitrit të Brendshëm. Dy patentat mbajnë gjeneralitetet dhe fotot e Sajmir Tahirit, njëra prej të cilave e lëshuar më 26 korrik 2017.

Gjendet në tunelet e Mosulit 16-vjeçarja gjermane

Postuar në 19 Korrik, 2017 12:37

Para rreth një viti, një 16 vjeçare nga Gjermania, filloi të flasë në internet me rekrutues të Shtetit Islamik.  Përqafoi Islamin, filloi të mësojë arabishten, u vesh me burkën muslimane dhe mori me vete Kuranin.  Vajza flokëverdhë me sy me ngjyrë, Linda Ventsel nga qyteti i vogël Poulsnitz, u betua për besnikëri ndaj al-Baghdadi dhe u bë një  prej të rejave europiane të rrjeshtuara në radhët e ISIS.

Policia shqiptare nuk e lufton dot e vetme trafikun, kapet në Brindisi gomonia me 1 ton hashash

Postuar në 19 Shtator, 2016 10:38

Në kulmin e debatit për transportin e drogës nga Shqipëria dhe përdorimin e avionëve të vegjël për narkotrafikun, autoritetet italiane kapin në Brindisi 1 ton kanabis me prejardhje nga vendi ynë.
Gomonia me hashash, që dyshohet se ishte nisur nga Mifoli në Vlorë drejt brigjeve italiane. Në bordin e saj u gjet 1 ton hashash që po transportohej nga dy persona, për të cilët nuk bëhen të ditur identitetet.

Tërmet në policinë e Tiranës, i shumëkërkuari u ikën nga duart efektivëve të Komisariatit 3

Postuar në 03 Nëntor, 2015 11:10

Bledar Zefi ka shkaktuar tërmet në policinë e Tiranës. 26-vjeçari nga Fushë Arrëzi u arrestua sot nga komisariati numër 3 në kryeqytet, por vetëm pak minuta pas kapjes ai arriti të arratisej.Arrestimin e tij e njftoi gjatë paradites policia e Tiranës, me shpjegimin se ky shtetas rezultonte në kërkim ndërkombëtar.

Subscribe to RSS - kapet