eksploziv

Eksploziv me postë ministrit gjerman të Financave

Postuar në 16 Mars, 2017 12:27

Komploti i Celulave të Zjarrit ka marrë përsipër përgjegjësinë për dërgimin e paketës me eksploziv në zyrën e ministrit gjerman të Financave, Wolfgang Schauble."Ne i dërgojmë një pako bombë ministrit të Financave të Gjermanisë në kuadër të aktit të dytë të prokektit Nemesis"- shkruhet në deklaratën e organizatës. 

Kapet me 100 kg eksploziv, granata-hedhës dhe kallashnikovë shtetasi francez

Postuar në 04 Qershor, 2016 18:18

Një shtetas francez mbahet i ndaluar në kufirin mes Polonisë dhe Ukrainës, pai u  kap me një sasi të madhe të lëndëve plasëse, granatë-hedhësve dhe kallashnikovëve. Sipas informacioneve të transmetuara paraprakisht nga kanali televiziv M6, ai kishte në posedim të paktën 100 kilogramë eksploziv. Lajmi konfirmohet nga RIA Novosti nëpërmjet shërbimit kufitar të Ukrainës.

Subscribe to RSS - eksploziv