Ish-drejtuesit e "Mjaft" bashkohen sërish. Arbër Mazniku kalon nënkryetar i Bashkisë së Tiranës me kërkesë të Veliajt dhe pëlqimin e Endri Fugës

Postuar në 29 Korrik, 2015 07:22

Krahu i djathtë i Erion Veliajt në bashkinë e Tiranës me shumë gjasë do të jetë një nga bashkëpunëtorët e e tij më ngushtë në drejtimin e Lëvizjes "Mjaft". Bëhet fjalë për zv/ministrin aktual të Arsimit, Arbën Mazniku, i përfolur së fundmi për abuzime, të gjetura nga kontrolli i Kontrollit të Lartë të Shtetit. Gazeta "Panorama" raporton se kryeministri Rama ka këmbëngulur që Mazniku të qëndrojë në postin e zv/ministrit të Arsimit për meritat që ka në hartimin e Ligjit të ri për Arsimin e Lartë, por Veliaj duket se e ka bindur kryeministrin Rama për të patur si nënkryetar të Bashkisë së Tiranës, Arbër Mazniku. Në këtë vendim mësohet se ka ndikuar edhe pëlqimi i dhënë nga Endri Fuga, këshilltar i kryeministrit, dikur edhe ai aktivist drejtues i Lëvizjes "Mjaft". Në pritje për një propozim nga Veliaj është edhe Elisa Spiropali, e cila tha se do të pranonte vetëm propozime për detyra në lartësinë e punëve që ajo di të bëjë.
Lëvizja Socialiste për Integrim ka bërë të ditur emrin e zv/ministres së Turizmit Brunilda Paskali në postin e nënkryrtares së Bashkisë së Tiranës. Për këtë detyrë u përfol edhe ministrja e Integrimit Klajda Gjosha, por në fund është rënë dakord për Paskalin. Ndërsa Fryma e Re Demokratike ka propozuar Andi Seferein. Nj post nënkryetari në Bashkinë e Tiranës mësohet se do të kenë edhe çamët e PDIU-së.
l.m

Comments

Submitted by Plaku Xhuxhumaku (not verified) on

<p>Te hetohet se mos kjo organizata Mjaft eshte ndonje lozhe masonike....</p>

Submitted by Ndricim Sabahu (not verified) on

<p>Produktet e Fondacionit Sorros. Nga &quot;askush&quot; behen &quot;gjthkush&quot;. Me trampoline gjithandej. Majtas-djathtas gjithmone last. Nuk ka nevoje per hetime fare, keto gjera dihen.</p><p>Pse nuk flasin Lubonjistet dhe &quot;analistet&quot; pa fund shqiptare? Anti-nacionalistat dhe evripoanistat? Kozmopolitanet me 100 flamuj? Apo presin &quot;Rrugen e Elbasanit&quot; te flasi e para si gjthmone?</p><p>&nbsp;</p>

Submitted by Erjon Veliaj i ... (not verified) on

<p>&nbsp;</p><p>Veliaj ben mire qe i mbledh te vetet rreth vetes, si zv/kryeminister real i Shqiperise qe eshte, per nga siperfaqja dhe rendesia e Tiranes,</p><p>Por, zoteria Veliu &nbsp;nuk duhet te harroj dhe t&#39;i jet mirenjohes shkrimtarit gjinokastrit me banim ne Paris, Ismail Kadare. Duhet ta bej ate qytetar Nderi te Tiranes se Re, ku perfshihet edhe Sureli, si vendbanim i krieministrit Ed Rama.</p><p>Kur i duhej Velise, Ismail Kadare e &quot;dhuroi&quot; emrin e tij per &quot;MJAFT&quot;, duke u bere Krietar Nderi, dhe duke sakrifikuar marrjen e Cmimit Nobel ne letersine prej kohes se Vetmise se Madhe.</p><p>Une them se Erjoni vendim te pare, pas mergimit te Ministrise se Kulturave ne Kinostudion Shqiperia Sot, Kryetari i Ri i Bashkise se Re, eshte mire te nenshkruaj pikerisht Rilindjen, domethene RiHapjen e Lidhjes se Shkrimtareve te Shqiperise dhe venien e saj emrin &quot;Lidhja e Shkrimtarit Ismail Kadare&quot;.</p><p>&nbsp;</p><p>&nbsp;</p>

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.