xhelal mziu

Tiranë- Kamëz, kriza e re ballkanike për emrin

Postuar në 17 Qershor, 2018 15:00

Zgjidhja e konfliktit për emrin e Maqedonisë, ka vënë në qendër të publicitetit kryeministrat Zaev dhe Tsipras. Por njëkohësisht ka ristabilizuar një zonë ekuilibri që ka interes për SHBA-të dhe Perëndimin, duke zgjidhur një konflikt që krijonte kushtet për penetrimin e aktorëve si Turqia apo Rusia.

Qeveria përgjërohet për paqe me PD-në/Xhelal Mziu dhe Voltana Ademi shpallen më të mirët

Postuar në 04 Dhjetor, 2017 11:35

Xhelal Mziu i Kamzës dhe Voltana Ademi e Shkodrës, janë dy kryebashkiakët më të suksesshëm për menaxhimin e financave vendore. Raporti i hartuar nga Ministria e Financave për të gjitha bashkitë e vendit nxjerr kryeqytetin e drejtuar nga Erion Veliaj në vendin e tetë. 

Koha ku kryebashkiaku i Kamzës akuzohej për shpërdorim ka kaluar dhe z. Mziu merr sot medalje ari nga qeveria e Edi Ramës.
TemaTv

Dy kryeministra bëhen bashkë me rastin e përmbytjeve

Postuar në 01 Dhjetor, 2017 23:17

Fotolajm/Parisi u ka lezet dy intelektualëve të PD-së, Xhelal Mziut dhe Eduard Halimit

Postuar në 27 Nëntor, 2016 11:35

Mediat përcjellin foto të një darke mes ish-ministrit të Drejtësisë Eduard Halimi dhe kryetarit të Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu. Të dy ndodhen në kafen e madhe të Operas. Spekullohet se këto janë zona të shtrenjta, por me sa duket opozitarizmi të shtyn drejt kursimeve.

PS-LSI i bllokon ndihmën ekonomike Xhelal Mziut

Postuar në 02 Tetor, 2015 20:32

PS-LSI i bllokon ndihmën ekonomike Xhelal Mziut

Xhelal Mziu "bën shtet" në Kamëz

Postuar në 12 Gusht, 2015 12:00

Xhelal Mziu bëhet sërish lajm. Kësaj radhe, raportohet se kryetari i Bashkisë së Kamzës, ka refuzuar të paguajë komisionerët e majtë, pasi sipas tij, ata figurojnë debitorë ndaj bashkisë. Për këta komisionerë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përcjellë shpërblimin për punën e bërë në kuadër të zgjedhjeve të 21 qershorit, por Mziu, ka menduar të mos e lëvrojë fondin, për shkak të debive ndaj zyrës së taksave në këtë bashki. Gazeta “Shqip” shkruan se edhe ata komisionerë të majtë që kanë marrë lekët, e kanë arritur këtë falë ndërhyrjeve faniljare.

Subscribe to RSS - xhelal mziu