Xhafaj

Rudina Hajdari, pjesë e ekipit qeveritar? (Foto)

Postuar në 15 Maj, 2019 23:46

Rudina Hajdari, e konsideruar nga mazhoranca si drejtuese e opozitës së re parlamentare, e përfshirë së fundmi edhe si bashkëkryetare me Damian Gjiknurin në Komisionin e Reformës Zgjedhore duket se i ka më të thella se kaq lidhjet me qeverinë Rama.

Xhafa në ikje: Çështja "Babale", puç nga brenda shtetit (Video)

Postuar në 05 Nëntor, 2018 21:18

Fatmir Xhafa e mbylli si burokrat shembullor detyrën si përfaqësuesit i popullit në qeveri. Ai tha në një fjalim lamtumire me stafin se nuk do pranojë më asnjë përgjegjësi ekzekutive, pra asnjë portofol ministror, por do të mbetet një ushtar besnik i “Perandorisë” për t’i shërbyer siç tha reformës në drejtësi.

Misteret e një të papranueshmi!

Postuar në 01 Nëntor, 2018 17:04

Fatmir Xhafa ka luajtur sa me misterin aq edhe me nënkuptimet që pas dorëheqjes. Fillimisht me heshtje dhe më vonë me mesazhe sa andej këndej pa i shpjeguar publikut pse braktisi detyrën e ministrit të Brendshëm, pa dhënë arsye.. DW shkruan sot se Xhafajt shihej me rezerva në Gjermani, për shkak të lidhjeve që kishte vëllai i tij me krimin e organizuar,  një nga kushtet që grupi parlamentar CDU/CSU ka vendosur për Shqipërinë për të hapur negociatat e anëtarësimit në BE.

Çuditërisht falenderime për stafin dhe kortezi për Ramën

Postuar në 27 Tetor, 2018 11:54

Fatmir Xhafaj duket është zënë "shah mat", ku e vetmja rrugëdalje ishte dorëheqja nga ministër. Reagimi i tij pas dorëheqjes lë shumë për të dëshiruar dhe për më tepër përforcon dyshimet se ministri ka qenë i shantazhuar nga paraardhësi i tij Sajmir Tahiri. Në postimin pas dorëheqjes Xhafa përcjell vetëm falenderime për stafin, fjalë kortezi për Edi Ramën, duke treguar se në fuqi është Kodi i Heshtjes, një normë e familjeve mafioze

Mesazhi i ministrit Xhafaj pas dorëheqjes nga detyra:

U zgjodh ministri i zgjedhjeve?! Roli i "askushit" nuk përputhet me postin

Postuar në 27 Tetor, 2018 11:31

Për të kuptuar arsyet e largimit të Ftmir Xhafajt ndoshta nevojiten sqarimet e atij vetë, jo vetëm brenda partisë por edhe publikisht. Qytetarët kanë të drejtë të dijnë pse ai hoqi doë nga beteja "pa kompromis" me krimin, për më tepër që ai kishte refuzuar kërkesën e opozitës për t'u doëhequr për çështje që implikonin vëllain e tij. 

Fatmir Xhafa dorëzohet, Forca e Maliqit mbi Forcën e Ligjit

Postuar në 27 Tetor, 2018 09:21

Fatmir Xhafa ikën nga ministër i Brendshëm  me një vendim suprizë të orëve të fundit. Formalisht ai ka paraqitur dorëheqjen pranë kryeministrit, i cili ka njoftuar në rrjetet sociale largimin e ministrit të Brendshëm.

Plumba në kokë shoferit të Xhafës

Postuar në 30 Qershor, 2018 13:25

Një prej shoferëve të ministrit të Brendshëm , Fatmir Xhafaj është gjetur i pajetë me tre plumba në kokë në automjetin e tij. Kanë qenë kolegët që kanë konstatuar ngjarjen e rëndë, ku gardisti Shkelzen Qordja u gjet i vdekur në rrethana ende të paqarta.

Mrojtje e hapur për Xhafën nga ambasadori Lu

Postuar në 07 Qershor, 2018 18:30

Opozita do ta interpretonte si takim të ambasadorit amerikan me vëllain e një trafikanti droge, vizitën në zyrë dhe më pas lëvizjen me të njëjtën makinë të Donald Lu-së dhe Fatmir Xhafës. Në gjuhën politike vizita të tilla përkthehen në mesazhe të qarta mbështetje për atë që shfaqet në krah të ambasadorit.

Ambasadori italian “shfryn” çështjen Xhafaj: Vëllai i ministrit nuk ishte për burg

Postuar në 05 Qershor, 2018 21:05

“Dënimet që nuk i kalojnë 4 vjet nuk konsiderohen mjaftueshëm të rënda për të justifikuar procedurën e ekstradimit”.

Bastexhinjtë e politikës

Postuar në 25 Maj, 2018 19:57

Pak orë para protestës së lajmëruar nga Partia Demokratike, Fatmir Xhafaj njeriu që është kthyer në tabelë qitje të opozitës, hedh dorashkën e sfidës për Lulzim Bashën lidhur me vërtetësinë e audiopërgjmit, ku pretendohet se diskuton për afera droge vëllai i tij, Agron Xhafa. 

Ministri i Brendshëm deklaron në një postim se nëse audiopërgjmi do të rezultojë i vërtetë ai do të largohet nga posti, në të kundërt sipas tij, duhet të ikë Basha.

Pages

Subscribe to RSS - Xhafaj