vrases

Disa herë më vrasës se Sali Berisha...

Postuar në 02 Shkurt, 2019 13:38

Ka mbetur e vetmja kartë që presupozon se bën dallimin. Socialistët dhe çiarkët e tyre ekselentë në media kanë bërë zakon të thonë se: Edi Rama nuk të vret. Analistë që nxjerrin nga xhepi i argumenteve të tyre këtë cilësi të pashoqe të kryeministrit aktual, e cila na tundet para syve si amnistia e fundme. Si një nder që zoti Rama na e bën të gjithëve e që duhet t’i jemi mirënjohës. Duket se këtë kartë të humanizmit të së majtës e ka autorizuar vetë kryeministri. Në një takim me studentë sot, ai citohet të jetë shprehur ndër të tjera se:

Vrasës me pagesë për të eleminuar disidentët

Postuar në 25 Dhjetor, 2017 17:18

Informacione se vrasës me pagesë nga Turqia synojnë të godasin akademikë turq, gazetarë dhe shkrimtarë në Gjermani, të cilët janë larguar nga vendi gjatë qeverisjes së  Partisë  së Rexhep Taip Erdogan) kanë trazuar politikën e brendshme në Turqi. Paralajmërimin e dha gjatë një konference shtypi në parlamentin turk, deputeti filokurd me origjinë armene Garo Pailan.

"Putin është vrasës". Trump: "Mendoni se SHBA janë kaq të pafajshme?"

Postuar në 05 Shkurt, 2017 16:09

Pesidenti amerikan Donald Trump i ka dhënë një intervistë Bill O’Reilly për Fox News. Pjesë të intervistës që jepet sot janë publikuar online dhe aty shfaqet presidenti amerikan që thotë se e respekton presidenti rus, “pasi ai është lideri kryesor i vendit të vet”. Trump thotë se nëse ne bashkëpunojmë me Rusinë kundër ISIS dhe terrorizmit islamik, atëherë kjo do të ishte shumë mirë, por ai nuk dha garanci nëse do të gjente gjuhën përherë me Putin. I pyetur nëse ai e respekton Putin që është “një vrasës”, Trump tha se “ka shumë vrasës. Mendoni se vendi ynë është kaq i pafajshëm?”.

Billy the Kid sot kushton miliona

Postuar në 15 Tetor, 2015 00:05

E bleu vetëm për 2 dollarë në vitin 2010, sot mund ta shesë miliona. Bëhet fjalë për një foto, e dyat që ekziston, e Billy the Kid, i famshmi i Perëndimit të Vjetër. Billy the Kid, emri i vërtët Henry Mçarty, jetoi në shekullin e 19-të dhe u bë i famshëm si një njeri i kërkuar dhe vrasës i famshëm që pranohet s eka vrarë 8 persona. Legjenda i mvishte 21 të vrarë. Fotoja, e dyta pra e vetme që ekziston, u ble nga Randy Guijarro  në një dyqan në Kalforni dhe tani ka gjasa të shitet miliona dollarë përmes Kagin, një kompani e specializuar në koleksione të tilla.

Arben Ndoka: “Ka deputetë që kanë duart me gjak”

Postuar në 11 Shtator, 2015 02:40

Dje, Arben Ndoka, ish-deputeti socialist i Qarkut Lezhë,mqë dorëzoi së fundmi mandatin, ka dhënë një intervistë në “Top-Story”, ku ka sqaruar pozicionin e vet. Ndoka ka bërë një deklaratë shumë të rëndë kur ka thënë se në Parlament ka deputetë që kanë duart me gjak. “Jam menduar gjatë për këtë. Nuk ka qenë një vendim i lehtë, por gjeta kurajon ta bëja këtë. Aty janë shumë të tjerë që nëse tërhiqen nga mandati i deputetit mund të përfundojnë edhe në burg. Unë i kam shlyer dënimet e mia ndaj drejtësisë italiane, ndërsa aty ka shumë të tjerë. Është edhe një deputet i PD i dënuar në Shqipëri.

Subscribe to RSS - vrases