vlora

Përdoret Vlora(si zakonisht) për të kuruar imazhin e Hashim Thaçit

Postuar në 27 Qershor, 2020 20:24

Një banderolë në stadiumin e Vlorës është bërë shkak për shtyrjen e ndeshjes mes Flamurtarit dhe Luftëtarit. Administratori i Flamurtarit, Sinan Idrizi ka thënë se kjo është sjellhe e pakuptueshme nga klubi gjirokastrit. Madje Idrizi ka thënë se Hashim Thaçi është hero kombëtar. 

Është një idiotësi. Nëse nuk krenohen me një shqiptar dhe Drenicën të Azem dhe Shote Galicës dhe Hasan Prishtinën, qenka një turp për këta. Nuk e kuptoj. Ne kemi solidarizëm. Hashim Thaçi është hero kombëtar

Gjen të korruptuarin, por jo oligarkun

Postuar në 09 Maj, 2020 16:14

Lulzim Basha është pyetur sot gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët për situatën e krijuar në Lungomaren e Vlorës, ku po protestohet për një karburant. Zoti Basha teksa ka deklaruar se në protestë kanë qenë përfaqësues të PD-së, diçka që nuk provohet dot, shtoi se:

Është rast tipik i Edi Ramës që tjetër thotë dhe tjetër gjë bën. Aty ku interesat e tij…përdor standard të reja.

Qëndrimi im personal dhe i PD-së është qartazi kundër këtij akti korruptiv

Policia që nuk do donim kurrë!

Postuar në 28 Nëntor, 2018 23:54

Emisioni “Top-Story” është përqendruar në serinë e sotme në situatën kriminale në qytetin e Vlorës. Nëse e sheh në një vështrim të përgjithshëm, emisioni në thelb ka zbardhur dosjen e aktivitetit criminal për të cilin dyshohet dhe akuzohet në media, Edison Harizaj, i njohur si Faqedjeguri. Fjala është për personin që u ekzekutua në Shkozet të Durrësit pak kohë më parë dhe për të cilën siç konstaton edhe Top-Story ende nuk ka ndonjë të dyshuar kryesor.

Lojra fjalësh me aeroportin e Vlorës

Postuar në 11 Nëntor, 2018 12:09

Fjalët që i vijnë lart e poshtë nga enturazhi i biznesnemëve apo lobistëve që e rrethojnë, kryeministri ynë i prezanton si punë të mbaruara, madje me një siguri admiruese. Vetëm kështu mund të shpjegohet diskursi i tij me një premtim që ka të bëjë me ndërtimin e aeroportit të Vlorës.

Premtoi fillimin e punimeve në qershor të këtij viti, por në terren nuk u hodh asnjë lopatë dhe. Eskluzivitetin e informimit të publikut e ka marrë përsipër vetë kryeministri që tani  i duhet të arrnojë ato që ka premtuar, duke bërë lojra fjalësh.

Pazari për aeroportin e Vlorës, shteti garanton fitimin

Postuar në 24 Tetor, 2018 16:29

Zbardhen prapaskena nga negociatat që po zhvillohen për ndërtimin e aeroportit të Vlorës. Bashkimi i kompanive turke që ka propozuar ndërtimin e aeroportit, kundrejt një shume prej 98 milion eurosh, kërkon garantim të fitimit për të shlyer investimin. 

Sipas Tv Klan, Buxheti i shtetit do t’i paguajë 4.5 milion euro në vit për 7 vjet rresht, kompanisë turke Cengiz, Kalyon dhe Kolin Construction, e cila do të marrë ndërtimin dhe operimin e aeroportit të Vlorës.

Top-Channel merr vendimin: Erion Veliaj rikandidon për kryetar bashkie në vitin 2019

Postuar në 25 Gusht, 2018 14:56

Sot ka qarkulluar një lajm sipas të cilit përfaqësues të qeverisë dhe drejtues të Partisë Socialiste janë mbledhur në Llogara. Vendimet e kësaj mbledhjeje thjesht hamendësohen, pasi njoftim zyrtar nuk ka. Por kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka përcjellë ca të dhëna përmes televizionit kombëtar Top-Channel që i shërben përditë.

Banorët ndërpresin mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Vlorës (Video)

Postuar në 26 Prill, 2018 16:31

Banorët e Lagjes “Kushtrimi” në Vlorë dhe ata të Orikumit kanë detyruar Këshillin Bashkiak të Vlorës të  pezullojne mbledhjen. 28 familje kanë kërkuar dëmshpërblim për banesat e nga ndertimi i segmentit lidhës  të autostradës me Rrugën Transballkanike. Ata pretendojnë se prej kater muajsh nuk perfitojne as qeratë e banesave ku jane vendosur.

By Pass-et e Vlorës dhe Fierit, rinisin punimet në korrik

Postuar në 22 Janar, 2018 17:28

Në pranverë do të rifillojnë punimet për By-passin e Vlorës dhe atë të Fierit, me shprsën që në muajin korrik të hapet njëri krah i rrugës në By Pass-in e Fierit. Zv/ministri i Infrastrukturës Artan Shkreli, tha në komisionin e ekonomisë se shumë shpejt do të shpallet fituesi i ri i cili do të përfundojë këto segmente.

Këtë vit qeveria do të nisë edhe ndërtimin e tre rrugëve të reja, rruga Vaqarr- Kavajë dhe ajo Milot – Balldrem, do të ndërtohen në partneritet me privatin, ndërsa do të hartohet projekti i segmetnit Elbasan-Qukës.

Edhe me Vlorën e Rilindur i njëjti refren (Foto)

Postuar në 10 Shtator, 2016 20:15

Vlora është gjendur sërish nën ujë , kjo falë rreshjeve me intensitet të lartë të pasdites së së shtunës . Rreshjet nisën rreth orës 17.30 të pasites dhe vijuan për rreth 2 orë duke bllokuar nën ujë pothuajse të gjitha rrugët e qytetit të vlorës .

Nga Janina në Vlorë

Postuar në 16 Janar, 2016 14:37

Me qënë që rruga që vete nga Janina në Vlorë mund të marrij në një kohë t’ afërt rëndësinë më të madhe, nuk më duket një gjë e kotë ta përshkruaj. Nëpër këtë rrugë shihen vise tani gjysmë të shuara, po që na dëshmojnë aty-këtu një lulëzim të moçëm dhe zotohen për një ringjallje në t’ ardhmen.

Pages

Subscribe to RSS - vlora