viktima

Mallkimi i Indonezisë

Postuar në 23 Dhjetor, 2018 10:21

Të paktën 168 është numri i  të vdekurve nga cunami që goditi ishujt Java dhe Sumatra të Indonezisë. Dhjetra të tjerë janë zhdukur, ndërsa qindra shtëpi e ndërtesa kanë pësuar dëme të mëdha.  Cunami goditi ngushticën Sunda rreth orës 21:30 të së shtunës me orën lokale, pas një lëvizje tektonike që shkaktoi shpërthimi vullkanik i Anakut Krakatoa

Tajfun shkatërrimtar në Japoni (Video)

Postuar në 05 Shtator, 2018 09:56

Tajfuni “Jebi” më i forti që ka goditur Japoninë në 25 vitet e fundit ka shkaktuar të paktën 10 viktima e mbi 300 të plagosur. Është klasifikuar si një nga stuhitë më të forta, të cilat rrallë godasin zonat e banuara. Kjo është stuhia e parë që ka kaluar mbi ishujt japonezë që nga viti 1993.

Më e goditur është zona e Osakës me shumë ndërtesa të shkatërruara, pemë të shkulura dhe automjete të dëmtuara. Shpejtësia e erës arriti në 220 km/h, ndërsa më shumë se 800 fluturime dhe qindra udhëtime hekurudhore e detare janë anuluar.

Greqia në flakë, mbi 60 të vdekur nga zjarret (Foto)

Postuar në 24 Korrik, 2018 09:29

Situatën tepër e rëndë nga zjarret në Greqi. Flitet për më shumë se 60 viktima nga flakët që  kanë përpirë sipërfaqe të mëdha me pyje duke u shtrirë edhe në zonat e banuara rreth kryeqytetit Athinë.

26 prej viktimave u gjetën në fshatin Mati,  mes të cilëve kishte edhe fëmijë. Shumë persona të tjerë u izoluan, duke mos gjetur mundësi shpëtimi.

Buzëqeshje në Irzael, viktima në Rripin e Gazës

Postuar në 14 Maj, 2018 18:34

Buzëqeshje, shtrëngime duarsh dhe urime për Donald Trump në Jeruzalem, ndrësa në Rripin e Gazës episode dhune dhe plumba që u kushtuan jetën dhjetra palestinezëve.  Teksa përfaqësuesi i Lartë i SHBA përuroi Ambasadën Amerikane në Jerusalem, pak milje larg, të paktën 43 vetë u vranë nga armët izraelite...

Pas Ivanka Tramp, Sekretari i Shtetit të SH.B.A.-së, Steve Munchin tërhoqi mantelin blu, duke zbuluar emblemën e Ambasadës së SHBA dhe formalizuar kështu transferimin e saj nga Tel Avivi në Jerusalem.

Tragjedia në Qendrën Tregëtare, 41 nga viktimat janë fëmijë (Video)

Postuar në 26 Mars, 2018 12:16

Numri i viktimave nga zjarri që shpërtheu në një qendër tregtare në qytetin rus të Kemerovos arriti në 64, tha Vladimir Putskov, Ministri i Jashtëm i Jashtëm i Rusisë.
Sipas burimeve zyrtare 41 nga viktimat janë fëmijë.  Zjarri filloi në një nga katet më të larta të qendrës tregtare Zimnyaya Vishnya dhe shumë nga fëmijët që vdiqën ishin në një kinema.

Avaz i 27-vjetëve

Postuar në 13 Dhjetor, 2017 22:29

Dy ditët e fundit, dikush ka shtyrë ujërat për të riktyer në vëmendje çështjen “Tahiri”. Pak të dhëna të reja nga sms e bashkëshortes së ish-ministrit të Brendshëm, një skup i shfryrë dhe I mbingarkuar me fjalë nga Top-Channel, dhe Tahiri është sërish në qendër të lajmit politik.

Në flakë kulla 24 –katëshe në Londër, ka viktima

Postuar në 14 Qershor, 2017 11:01

Një zjarr i madh përfshiu pas mesnate një godinë banimi 27 katëshe në Londer. Autoritetet thonë se brenda apartamenteve ka njerëz të bllokuar nga tymi e flaket. Raportohet për viktima, por ende nuk ka një bilanc zyrtar.

200 zjarrfikës dhe 40 mjete u stacionuan rreth kullës Grenfell por pa mundur ta shuajnë  zjarrin që vazhdoi deri në mengjes. 30 persona mësohet se janë derguar në spital për ndihmë mjekësore. Dëshmitarët thanë se sistemi qendror i alarmit nuk ka funksionuar .

Masakra në Besiktas, pas shpërthimeve me 37 të vrarë dyshohet se qëndron PKK (Video)

Postuar në 11 Dhjetor, 2016 13:09

Ka arritur në 37 numri i të vdekurve në Stamboll, mes të cilëve, 30 policë dhe 7 civilë. 166 është numri i të palgosurve si pasojë e dy shpërthimeve pranë një stadiumi. Autoritetet turke kanë fajësuar ISIS, FETO dhe PKK, këto dy të fundit kundërshtarë të pushtetit të Erdogan.
Sulmi i parë, sipas zyrtarëve turq kishte në në shënjestër forcat e policisë që ishin jashtë stadiumit. Shpërthimi i dytë ndodhi 45 sekonda më vonë në një park një distancë të shkurtër nga stadiumit nga një sulm vetëvrasës.

Pazaret e drogës do kenë viktima, do jenë të shpejta

Postuar në 13 Shtator, 2016 13:11

Rezultati suprizë i zgjedhjeve në Dibër ka shtuar tensionin brenda opozitës, që akuzon mazhorancën se i bleu zgjedhjet me paratë e parcelave të kanabisit. Një deklaratë që tregon tensionin në radhët e politikës  është ajo e deputetit të Partisë Demokratike, Flamur Noka, në Komisionin e Sigurisë. Ai tha se policia është e përfshirë në mbjelljen e kanabisit dhe se përplasjet për pazaret e drogës ku janë të implikuara edhe segmente të shtetit do të sjellin viktima.

Dëshmitarët për "TemaTv": Para 6 muajve pati një tjetër viktimë në Landfillin e Sharrës

Postuar në 26 Gusht, 2016 17:46

Para Ardit Gjoklajt një tjetër person ka humbur jetën në landfillin e Sharrës, por për këtë ngjarje shumë pak janë në dijeni pasi vdekja është mbajtur e fshehtë. Dëshmitarët i thanë Tema Tv se një grua rreth të 50-ave, nënë e dy fëmijë u vra aksidentalisht nga mjetet e kompanisë “3R” 6 muaj më parë. Sipas dëshmive shoferi i kamionit ka qënë i dehur, ndërsa firma “3R” e bleu heshtjen e familjarëve me lekë.

"TemaTv"

Pages

Subscribe to RSS - viktima