tradhetia

Fronti dixhital i kryeministrit: Pas Luftës Botërore, flet për Tradhëti

Postuar në 20 Mars, 2020 17:28

Qeveria ka përdorur edhe municionin e fundit. Ka future ushtrinë në veprim, kryeministri shpërndan në Facebook video të lëvizjes së mjeteve ushtarake që i shoqëron me tekstin absurd të goditjes së tradhëtarëve të popullit.

Ushtria do të vihet e gjitha në mbrojtje të popullit nga një pakicë fare e vogël individësh të papërgjegjshëm, tradhëtarë të vërtetë, që mund të na bëjnë hatanë dhe nuk duhet të lejohen në asnjë mënyrë të marrin në qafë mijëra e mijëra të pafajshëm, e t’u sjellin vuajtje të mëdha dhjetëra mijëra të tjerëve.

Tradhëtia e fundit..!

Postuar në 10 Tetor, 2019 12:45

Njoftimi i Presidentit amerikan Donald Trump për tërheqjen e trupave amerikane nga Siria dhe lajmet për pushtimin turk të rajonin kurd zemëruan nga kurdët. E gjithë kjo lëvizje shihet si një "thikë pas shpine" e SHBA-ve për aleatët e tyre në luftën kundër Shtetit Islamik, pasi është e qartë se operacionet ushtarake të Turqisë kanë për qëllim goditjen e kurdëve.

Respekt për asgjë dhe asnjë/Erdogan autorizon sulme ndaj ish-presidentit Abdullah Gul

Postuar në 24 Gusht, 2018 16:53

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan duket se po shkon pandalur drejt kultit të individit, kur me goditje gjithafarëshe po spastron partinë e tij, AKP – Drejtësi dhe Zhvillim – nga të gjithë anëtarët e saj themelues. Gazeta “Hurriyet” publikonte sot një opinion të kolumnistit të saj, Murat Yetkin, sipas të cilit, Erdogan dhe enturazhi i tij i ka vënë syrin edhe ish-presidentit të vendit, Abdullah Gul.

Kompleksi i marrëveshjes së 2009-ës, si "plotfuqi" e opozitës për të folur për tradhëti me detin

Postuar në 10 Shkurt, 2018 13:20

 Tashmë është e qartë se Partia Demokratike po kërkon të bëjë kauzë te marrëveshja e re detare me Greqinë. Në parantezë duhet thënë se kryetari I saj, Lulzim Basha nuk është prononcuar për këtë çështje, ku si protagonist ka dalë ish-kryeministri Sali Berisha e së fundmi ish-presidenti Bujar Nishani.

"Memeci nuk foli", tradhëtia ka mbrojtje politike

Postuar në 20 Tetor, 2017 14:17

Që të enjten pas mesditës në shtëpinë e Saimir Tahirit u mblodhën mbështetës të ish-ministrit dhe kryetarit të Partisë Socialiste të Tiranës.

Ky ishte sinjali i parë se Tahiri kishte marrë garanci për mbrojtje politike nga strukturat e Partisë, duke nisur nga baza e deri lart në kupolën drejtuese. 

A mund të drejtojë Lulzim Basha një Republikë të Re?

Postuar në 21 Qershor, 2017 18:40

Kushdo që do të kishte përballë një qeveri si ajo e Edi Ramës dhe Ilir Metës, produkt i një koalicioni të diskretituar dhe pa asnjë shtyllë morali për të qëndruar në këmbë do ta kishte të sigurtë fitoren në zgjedhjet e 25 qershorin.

Basha është çun i mirë, edhe pse mund të takohet me Trump

Postuar në 14 Qershor, 2017 14:51

A mund të merret seriozisht Lulzim Basha? Ja pyetja që bëhej shpesh deri më dje. Por atë e mori seriozisht kryeministri I Shqipërisë, i cili më 18 maj i kërkoi takim kokë më kokë, për të firmosur një marrëveshje në të mirë të vendit. Pasoi mandej bashkëqeverisja, ndarja e drejtorive ndërkohë që kryeministri u thotë demokratëve “tani jemi bashkë”. E tha edhe sot në takimin në njësinë nr.5.

Ndarja dhe çka mbetet pas saj

Postuar në 14 Qershor, 2016 12:22

Të rralla janë veprat letrare, e qoftë edhe ato artistike, shqiptare në të cilat nuk shpërfaqet kriza psikike e autorit mbi tradhtinë e femrës ndaj mashkullit.

Subscribe to RSS - tradhetia