Top Story

Akomodues i interesave serbe

Postuar në 26 Shkurt, 2020 22:20

Kryeministri Edi Rama ka folur në Real-Story për akuzën që bëhet se ai favorizoi ndarjen e Kosovës. Duke akuzuar një segment të politikës dhe medias se kanë helmuar opinionin me një gjë të paqenë, z. Rama argumentoi se ndarja e Kosovës nuk ka qenë asnjëherë pjesë e axhendës së tij. Mirëpo ka qenë vetë kryeministri i Shqipërisë që ndër të tjera ka gjetur shembullin e gabuar për të mbrojtur veten: 

Policia që nuk do donim kurrë!

Postuar në 28 Nëntor, 2018 23:54

Emisioni “Top-Story” është përqendruar në serinë e sotme në situatën kriminale në qytetin e Vlorës. Nëse e sheh në një vështrim të përgjithshëm, emisioni në thelb ka zbardhur dosjen e aktivitetit criminal për të cilin dyshohet dhe akuzohet në media, Edison Harizaj, i njohur si Faqedjeguri. Fjala është për personin që u ekzekutua në Shkozet të Durrësit pak kohë më parë dhe për të cilën siç konstaton edhe Top-Story ende nuk ka ndonjë të dyshuar kryesor.

Largimi i një drejtori si "Top-Story" i një loje pushteti

Postuar në 15 Nëntor, 2017 10:28

Lajmi për largimin nga detyra e drejtorit të informacionit të Top-Channel, Sokol Balla, është kaluar me një njoftim të thatë nga televizioni në fjalë. Sipas tekstit publikuar dje në faqen online të TCH, pas zhurmës që u bë për këtë çështje, thuhet se Balla qëndron në emsionin Top-Story por nuk është më drejtor informacioni.

Ministri i Jashtëm: "Afër zgjidhjes për ligjin e luftës me Greqinë. Marrëveshje e re për detin"

Postuar në 28 Shtator, 2017 21:45

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Ditmir Bushati, ka deklaruar sot gjatë një interviste në Top-Story se Shqipëria dhe Greqia janë shumë afër gjetjes së një mirëpkuptimi të ri për çështjen e ligjit të luftës.

“Është një çështje që nuk do të doja të prodhoja lajm, por me bindje të plotë them sonte që për ligjin e luftës jemi shumë herë më afër zgjidhjes seç kemi qenë para një apo dy vitesh”, tha Bushati. 

Edi Rama për qeverisjen e re: S’kemi çfarë taksash të ulim

Postuar në 06 Korrik, 2017 22:41

Edi Rama ka folur për herë të parë rreth planeve të tij për mandatin e ri katërvjeçar. Sa i takon ekonomisë ai e bëri të qartë se nuk do të ketë asnjë lehtësism taksash dhe se fokusi i punës do të jenë disa akse rrugore dhe programi i rilindjes rurale, për të cilin kryeministri nuk dha detaje nëse lidhet me rimëkëmbjen e bujqësisë apo të infrastrukturës.

Gënjeshtrat e ministrit të Jashtëm dhe politika për kantonizimin e Maqedonisë

Postuar në 02 Maj, 2017 10:44

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka qenë dje në Top-Story ku ka folur gjerësisht për krizën maqedonase. Në një dalje të cilës i mungoi takti i duhur, por jo arroganca e një lektori që se kërkon kush, ministri ka dhënë leksione për demokracinë në Maqedoni, ka shantazhuar hapur Shkupin zyrtar kur ka theksuar “nevojën për çkyçje të rrugën euroatlantike të Maqedonisë”, si dhe ka deklaruar thuajse pa teklif, se Platforma Shqiptare duhet të jetë një udhërrëfyes për politikën e këtij vendi në raport me krizat shumëdimensionale të tij.

Cili është misioni i analistëve?

Postuar në 10 Janar, 2017 01:30

Ben Blushi ka qenë i ftuar në emisionin Top-Story për të folur për projektin e tij politik, partinë “Libra”. D.m.th kjo ishte ajo që duhet të rezultonte nga një debat që u shndërrua në sulm frontal analistësh që bashkonte predikime morale, pretendime ideologjike, kujdesin që Rama të mos trazohet me Berishën, si dhe pyetjen kurth për diferencën që sjell LIBRA në opozitarizmin e vet. 

Çfarë do thoshte Nastradini në këtë rast?/Malësori nga Skrapari: “LSI shkon nga fryn era, ja çelësi i suksesit”

Postuar në 08 Shtator, 2016 23:34

LSI-ja dhe Ilir Meta vendosin standardin e ri moral e etik në Shqipëri. Përveç sentencave tanimë të njohura për mençuri hanxhiu si “Sot është sot, dje ishte dje”, apo “Kur unë them po është po”, Ilir Meta ka ecur më tej. Në një intervistë në Top Story, kryetari i LSI-së është pyetur për çelësin e suksesit të partisë së tij. Mos u lodhni: nuk është blerja e votës, as përdorimi i administratës për punësime, as tenderat preferencialë, as edhe kriminalizimi i plotë i marrëdhënieve politike. Jo.

Ben, na dëfto: Kush janë socialistët e vërtetë?

Postuar në 08 Shkurt, 2016 22:23

Sot në “Top-Story” socialisti i vjetër, ish-kryeministri Pandeli Majko ka qenë për një intervistë. Ka thënë Majko ndër të tjera: “Në ditë të vështira Pandeli Majkon e keni parë gjithmonë përkrah Edi Ramës. Unë nuk e di nëse ky udhëtim që Blushi ka marrë, është një fillim ose një fund...Duhet të ketë kujdes se po e teprove me të drejtën, e drejta të kthehet në të kundërt...Kujtoni zgjedhjet e 2001, kur Ilir Meta kryeministër fitoi zgjedhjet dhe menjëherë u sfidua nga Arben Malaj.

Bojaxhi: LSI është gangrena e politikës shqiptare

Postuar në 01 Tetor, 2015 22:56

Në emisionin Top Story në Top Channel, Gjergj Bojaxhi, i cili mori 5.4% të votave në Tiranë, deklaroi se LSI është gangrena e politikës shqiptare. Ai argumentoi se kjo parti përfiton nga kushdo është në pushtet dhe votat e saj i siguron nëpërmjet sistemit të klientelizmit dhe patronazhit. Ai theksoi se jo çdo njeri i LSI-së është i gangrenizuar, por partia si stukturë është një gangrenë politike.

Re.Pu.

Pages

Subscribe to RSS - Top Story