Tavo

Dule e Tavo raportojnë te Cipras për problemet e minoritetit

Postuar në 14 Maj, 2019 23:06

Vangjel Tavo dhe Vangjel Dule raportuan te kryeministri grek Aleksis Tsipras mbi problemet e minoritetit grek në Shqipëri. Takimi mes tyre u zhvillua gjatë turit që shefi i qeverisë greke pati në Janinë.

Deputeti i LSI-së: Policia shqiptare mbështet kriminelët

Postuar në 01 Shkurt, 2017 00:26

Pas akuzave të Ylli Manjanit dhe shkarkimit të tij si ministër Drejtësie, u duk sikur partia e Ilir Metës distancua nga retorika e ish-ministrit, në emër të stabilitetit të vendit siç tha vetë kryetari i LSI-së. Përtej këtij qëndrimi njerëzit e LSI-së nuk e kanë ulur ritmin e sulmeve ndaj ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri, duke denoncuar lidhjet e policisë shqiptare me krimin edhe në mediat e huaja. Ndonëse Ilir Meta foli mesditën e së martës për zgjidhje institucionale dhe jo shfaqje televizive, boritë e LSI-së vazhdojnë me aksionin kundër Sajmir Tahirit.

PD njeh Tavon si pol pushteti në Gjirokastër. “Luftuam kundër tij, ishte e kotë”, thotë Kokalari

Postuar në 19 Tetor, 2015 14:22

A është Vangjel Tavo, ish socialist minoritar, aktualisht deputet i LSI-së, pol i fuqishëm pushteti në Gjirokastër. Po, të paktën sipas  vetë kandidatit të PD-së për bashkinë zgjedhjet e fundit lokale.

Subscribe to RSS - Tavo