të papranueshme

Gjermanët të pakënaqur nga Shqipëria, Krichbaum; Zgjedhjet, tërësisht të papranueshme

Postuar në 02 Tetor, 2015 09:55

Deputeti gjerman dhe kreu i Komisionit për Çështjet Europiane në Bundestag, Gunther Krichbaum, në një intervistë për “Deutsche Welle” thotë se e sheh dekriminalizimin si çështje kyç për ecjen përpara me procesin e integrimit. “Për ne është një kusht i panegociueshëm për fillimin e bisedimeve të anëtarësimit që politika shqiptare të dekriminalizohet. Në këtë pikë Partia Demokratike ka bërë propozime të mira dhe unë shpresoj shumë që më në fund të kemi ujdinë mes qeverisë dhe opozitës.

Subscribe to RSS - të papranueshme