sqarime

Prokuroria sqaron publikun për Alizotin

Postuar në 10 Tetor, 2018 20:19

Zhurma që shkaktoi publikimi i një videopërgjimi me personazh Fredi Alizotin, dëshmitarin mbi të cilin Prokuroria bazon dyshimet se audiopërgjimi i Albert Veliut ishte inskenim ka detyruar Prokurorinë të sqarohet publikisht.

I gjithë sqarimi ka një kronologji sesi ka rënë në duart e organit të akuzës personazhi Alizoti, por më tej asnjë konkulzion mbi ekspertizën shkencore të audiopërgjimit, është apo nuk është zëri i Agron Xhafajt në materialin që publikoi PD. Prokuroria nuk di ta thotë këtë, ndonëse thotë se ka ta hapur hetimin për “trafik droge”

Opozita greke kërkon tekstin e marrëveshjes me Shqipërinë

Postuar në 20 Qershor, 2018 21:25

Opozita greke ka bërë thirrje për një debat të plotë në parlament para nënshkrimit të çdo marrëveshje me Shqipërinë, për të shmangur sipas saj çdo precedent si ai me Maqedoninë.

Sekretari i Demokracisë së Re, George Kumutsakos kërkoi sqarime për rangun e temave që janë në tryezën e  diskutimeve të Kotzias me homologun e tij shqiptar, Ditmir Bushati.

Një tjetër socialist para barrës së provës

Postuar në 26 Mars, 2018 12:56

Akuzat ndaj Deputeti socialist, Alket Hyseni për tjetërsimin e 11 mijë m2 toke në Dhërmi duket se kanë prishur nerva në grupin socialist. Burime raportuan se në mbledhjen e radhës, kryetari i Partisë i ka kërkuar deputeti Hyseni, të dalë të ta sqarojë këtë cështje publikisht, ndërsa nuk dihet nëse vetë Partia Socialiste dhe kryetari i saj janë të sqaruar për këtë çështje.

Subscribe to RSS - sqarime