Socialistët

Socialistët i vjedhin zgjedhjet, pagëzuan epokën e korrupsionit në Shqipëri. Nuk e përjashtoj bashkëqeverisjen

Postuar në 04 Qershor, 2020 16:42

Analisti Mustafa Nano është shprehur se Partia Socialiste i vjedh zgjedhjet dhe demonstrimi më i qartë është transmetimi i përgjimeve të famshme nga "Bild". Nano, i ftuar në një intervistë në studion e lajmeve të televizionit TVT, theksoi se pavarësisht këtij konstatimi, socialistët kanë përuruar fillimin e epokës së korrupsionit, duke shtuar më tej se demokratët janë ata që kanë kontrolluar epokën e zgjedhjeve të manipuluara që nga viti 1996. Më poshtë pjesë nga intervista: 

Pyetje: Z.Rama i vjedh zgjedhjet dhe a ka dallim mes tij dhe z.Berisha?

Triumfi i armikut të popullit

Postuar në 27 Prill, 2019 23:35

Nuk është e vështirë të gjendet një “armik i popullit” në këtë periudhë tranzicioni. Për elitën shqiptare, që përherë i ka shërbyer pushtetit, ai është vetëm një: Sali Berisha.

Është I këtillë jo vetëm për ato që ka bërë dhe ato që i atribuohen, por edhe për atë që përfaqëson. Provincial nga Veriu në Tiranën e dominuar nga shokët e partisë dhe bijtë e saj, Berisha përthith me përkufizim çdo akuzë, insinuatë dhe i shkon çdo përbuzje.

Socialistët dhe shqiptarët

Postuar në 05 Mars, 2019 15:27

 

Kryeministri i Shqipërisë shkoi më në fund në Parlament. Pasi u sigurua nga ministri i Brendshëm, burri i shtetit dixhital, Edi Rama, siguroi shfaqjen personale. Ai mbajti një fjalë rreth 25 minuta të gjatë. Akuzoi përfaqësuesit e PD-së dhe LSI-së se nuk kanë ide, se janë sharës profesionistë, se me ikjen e tyre u kanë dhënë mundësi njerëzve të shohin se kanë alternativë tjetër dhe foli edhe për fitoren 100% në zgjedhjet lokale. Duatrokitje…

Mbetet opozita e ankesave në Platformën e Bashkëqeverisjes

Postuar në 16 Shkurt, 2019 22:32

 

Protestoni paqësisht!

Kjo thirrje po dëgjohet nga të katër anët në këto orë. Atë e artikulojnë demkat e partisë, analistët militantë, gazetarë që po mbushin dekadën që shkruajnë të kundërtën e asaj që mendojnë, amatorë të Facebook-ut. Por këtë tezë po e riqarkullojnë me forcë dhe këmbëngulje edhe pushtetarët. Zv.kryeministri, kryeministri, ministri i Brendshëm, kryetari i Bashkisë së Tiranës, kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së, etj..

Socialistët votojnë kundër Vitore Tushës për kryetare të KLSh-së

Postuar në 18 Dhjetor, 2018 11:11

Komisioni Parlamentar i Ekonomisë ka rrëzuar sot kandidaturën e Vitore Tushës për kryetare të Kontrollit të Lartë të Shtetit. Kreu i këtij komisioni, socialisti Erjon Braçe është shprehur se Tusha nuk ka përvojë në auditime dhe për këtë arsye ajo nuk duhet miratuar për detyrën në fjalë. 

Studentët nuk po thonë atë që i mundon realisht*

Postuar në 07 Dhjetor, 2018 11:57

Kryeministri Edi Rama është në ditët e tij më të këqija në mandatin e dytë qeverisës. Pa asnjë mëdyshje, ai nuk i shpëtoi dot mallkimit të qeverisë dy. Fenomeni, që i ka ngrënë kokën të gjitha qeverive shqiptare, nuk mund t’i shpëtonte edhe qeverisë së tij. Paradoksi është se paçka se të gjithë e dinë mirë dhe e njohin si fenomen, por askush nuk ka mundur të kalojë barrierën, Rubikonin shqiptar. Edi Rama tregoi se nuk mund të shkojë më shumë, paçka se në mandatin e tij të parë, shqiptarët filluan të kuptonin shtetin dhe mbi të gjitha dorën e ashpër të ligjit.

Arjanët e Tiranës, Iliri, Edi - nga teritali te mondaniteti "ekonomik" i socialistëve

Postuar në 15 Tetor, 2018 00:03

Kryeministri Edi Rama ka përgatitur i pari padinë për shpifje. Sipas një mesazhi në Twitter Rama do padisë Berishën, i cili përmes një statusi në Facebook ka shkruajtur si mesazh të një qytetari dixhital se Rama blen 23 mijë dollarë këmisha në Neë York në një dorë. Kryeministri zbulon se ai i qep këmishat dhe rrobat e veta te një rrobaqepës në Tiranë:

Hugo Bossi im quhet Arjan, qepja si në Nju Jork, çmimi si në Tiranë

Propagandimi i qepur trashë i një konspiracioni kundër socialistëve shqiptarë

Postuar në 25 Gusht, 2018 00:47

Nëse në Shqipëri qeverisin socialistët, atëherë pas çdo gjëje që ndodh për mungesë përgjegjshmërie apo aftësie, ka një shpjegim konspiracionist.

Nëse akuzohet qeveria apo edhe kritikohet, gazetarët janë të paguar, apo fundja gazetarë janë, aq dinë.

Nëse publikohen raporte dhe fakte, ato mbulohen me heshtje derisa për to të prononcohet PD-ja dhe sidomos Berisha, që mandej të fillojë dueli i njohur i akuzave ndaj tij për të shmangur vëmendjen.

Socialistët duhet të rinovohen!

Postuar në 14 Shtator, 2017 11:18

Felipe Gonzales, politikani i "gardës së vjetër" së socialdemokratëve evropianë i lidhur me ndryshimet e mëdha politike politik në Spanjë, pas rënies së diktaturës Franco ka folur rreth situatës ku ndodhet e majta europiane sot dhe nevojës për të ndryshuar qasje në lidhje me sfidat që ka jo vetëm Europa, por politika globale sot. Ish-kryeministri i Spanjës thotë se socialistët duhet të rinovohen.

Tani duhet të mbajë premtimet për reforma*

Postuar në 27 Qershor, 2017 08:33

Edi Rama është qartë fituesi i këtyre zgjedhjeve, sipas rezultateve të deritanishme. Kryeministri i deritanishëm ia doli që të marrë një rezultat të shkëlqyer për socialistët, Partia Demokratike në opozitë duket se ka humbur rëndë. Nëse konfirmohen zyrtarisht rezultatet e deritanishme, Rama nuk ka nevojë më as për partner koalicioni. Pas katër vitesh qeverisjeje, shqiptarët ia dhanë atij sërish besimin, madje me një mazhorancë të konsiderueshme. Ata duket se i besojnë atij si njeriut që do të çojë përpara Shqipërinë.

Pages

Subscribe to RSS - Socialistët