shpjegime

Thellohet përplasja mes Turqisë dhe Gjermanisë

Postuar në 17 Shtator, 2017 12:01

Turqia thirri ambasadorin gjerman në Ankara për të protestuar për një tubim të kurdeve në Këln, duke çuar edhe më tej tensionet në marrëdhëniet Berlin-Ankara.

"Ne dënojmë organizimin e një tubimi në qytetin gjerman të Këlnit nga grupet e degëve të organizatës terroriste PKK dhe faktin se propaganda terroriste u lejua nga autoritetet gjermane. Ne shprehëm reagimin tonë të fortë ndaj ambasadorit gjerman në Ankara, të cilin e thirrëm në ministri"- thuhet në deklaratën e Ministrisë së Jashtme turke.

Deputeti i LSI-së jep shpjegime në Prokurori për të kaluarën si trafikant

Postuar në 20 Dhjetor, 2016 11:04

Për më shumë se 1 orë deputeti i Vlorës i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shkëlqim Selami ka dhënë shpjegime përpara prokurorëve të sektorit të Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme. Precedimi penal ndaj tij është regjistruar pas informacioneve për një dënim jashtë Shqipërisë të deputetit.

Ksera refuzon të japë shpjegime: Nuk u pyeta para se të më arrestonit

Postuar në 04 Mars, 2016 10:08

Ish-ministri Spiro Ksera refuzon të japë shpjegime për Prokurorinë. Një oficer hetues i njësisë Task-Forcë Antikorrupsion ka shkuar në paraburgimin ku mbahet ish-ministri, por nuk ka mundur të marrë dëshminë e këtij të fundit.

Subscribe to RSS - shpjegime