Shkelqim Selami

Deputeti i LSI-së jep shpjegime në Prokurori për të kaluarën si trafikant

Postuar në 20 Dhjetor, 2016 11:04

Për më shumë se 1 orë deputeti i Vlorës i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shkëlqim Selami ka dhënë shpjegime përpara prokurorëve të sektorit të Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme. Precedimi penal ndaj tij është regjistruar pas informacioneve për një dënim jashtë Shqipërisë të deputetit.

PD godet Metën. Me biografi "kriminale" Shkëlqim Selami i LSI

Postuar në 17 Dhjetor, 2016 11:48

Duke i referuar nëj publikimi në media, Partia Demokratike ka denoncuar deputetin e LSI-së, Shkëlqim Selami se ka fshehur në formularin e dekriminalizimit, një dënim për trafik qëniesh njerëzore në Itali.

Shkelqim Selami, i cili ki cili ka fshehur të dhënat dhe nuk ka deklaruar një dënim në Itali për trafik qëniesh njerëzore, tregon edhe një herë pse Edi Rama nuk e do dekriminalizimin, e pengon atë, dhe nuk është i gatshëm ta zbatojnë- tha Enkelejd Alibeaj nga selia e PD-së.

Subscribe to RSS - Shkelqim Selami