shenimi

Shënim (vetë)rehabilitues

Postuar në 05 Shtator, 2020 18:44

Nëse ka një politikan në Ballkanin Perëndimor që ka gjetur këndin e duhur për të shfrytëzuar atë që ndodhi në Shtëpinë e Bardhë dy ditë më parë, ky është kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. 
Avdullah Hoti, kryeministër i Kosovës, nuk ka se çfarë të thotë. Ai nuk është në kushtet që të mund të interpretojë atë që firmosi sepse Amerika në Kosovë ka forcën e Ungjillit dhe refuzimi ndaj saj ka një kufi. 

Shënimi i Anshtajn për studenten e kimisië, e cila e refuzoi (foto)

Postuar në 07 Mars, 2018 13:53

Shënimi i shkruar nga Albert Ajnshtajni për një studente italiane, e cila refuzoi të takonte, doli në ankand sot së bashku me letrat e tjera të fizikantit të famshëm.

"Studiueses shkencore, në këmbët e së cilës u ula dhe më zuri gjumi për dy 48-orë, si një kujtim në emër të miqësisë"- shkruan Ajnshtajni në gjermanisht në shënimin që mban datën tetor 1921. Çmimi i shitjes arriti në 6,100 dollarë në ankandin e zhvilluar në Jerusalem.

Zgjodhi farsën, jo zgjedhjet

Postuar në 03 Korrik, 2017 13:16

Ky është një shënim që kandidati për kryetar të PD-së, Astrit Patozi, ka publikuar në profilin e vet në Facebook ku akuzohet lidershipi i ngrirë i PD-së për deformim të procesit zgjedhor: 

Subscribe to RSS - shenimi