sejdini

Kryeministri: Dako dhe Sejdini u tërhoqën vetë. U ndërgjegjësuan se ishin konsumuar

Postuar në 14 Maj, 2019 13:50

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në konferencën për shtyp me gazetarët se Qazim Sjedini dhe Vangjush Dako janë tërhequr vetë nga rikandidimi.

Jeni të lirë ta besoni ose mos ta besoni, por Qazim Sejdini dhe Vangjush Dako janë tërhequr vetë prej kohësh. Tre mandate në Elbasan dhe Durrës, dy qytete të rëndësishme, janë shumë, shumë. Ka një konsum të jashtëzakonshëm

ka thënë kryeministri.

A po i vjen ora Qazim Sejdinit?

Postuar në 04 Nëntor, 2017 16:48

I përfolur si mbrojtës politik i elementëve kriminalë në Elbasan, Qazim Sejdinit duket sikur po i ngushtohet laku ose gjithçka bëhet për t'u liruar disi laku nga implikimi i ri i Sajmir Tahirit. Vizion Plus raporton se Prokuroria ka nisur një superhetim për pastrim parash ndaj familjeve kryesore të Elbasanit, ndër të cilat përfshihen edhe afërm të kryebashkiakut Sejdini. Bëhet fjalë për familje e persona që janë pronare të bizneseve të ndryshme me miliona euro xhiro e fitime.

Çfarë standardi po vendos ministri i ri?

Postuar në 09 Tetor, 2017 10:52

Hije dyshimi sërish mbi policinë për një ngjarje që lidhet me bashkinë e Elbasanit. Policia e këtij qyteti akuzohet se ka mbajtur të fshehur një aksident në aksin rrugor Librazhd – Elbasan, që dyshohet se është shkaktuar nga kryetari i saj. Ajo reagoi 3 orë më vonë për ngjarjen pasi ish-kryeministri Berisha postoi një denoncim se makina e kryetarit të Bashkisë, Qazim Sejdini aksidentoi një 32 vjeçar në Labinot Fushë.

Në postimin e Berishës shkruhej se bëhen përpjekje për të mbyllur me para aksidentin:

Qazim Sejdini: Për mua do flasë drejtësia (Video)

Postuar në 07 Tetor, 2017 21:33

I përfolur si njeriu që gëzon mbështetjen e grupeve kriminale në Elbasan, kryetari i bashkisë së këtij qyteti Qazim Sejdini i është përgjigjur shkurt dhe pa komente interesit të gazetarëve për lakimin e emrit të tij sidomos pas ngjarjes së 18 Shtatorit në Elbasan ku makina e zv/drejtorit të policisë Gjergj Oshafi u godit nga një mjet ku dyshohet se ishte dhëndri i Sejdinit.

Dyshime serioze për mbështetje politike “të fortëve” të Elbasanit

Postuar në 27 Shtator, 2017 09:55

Pas ngjarjes së 18 Shtatorit në Elbasan janë hedhur dyshime të forta për policinë e këtij qyteti dhe reagimin e saj në incidentin ku u godit makina e zv/drejtorit lokal të policisë, Gjergj Oshafi. Kjo pasi në automjetin Audi që përplasi mjetin e policisë dyshohet të ketë qenë dhëndri i i Qazim Sejdinit, kryetarit të bashkisë së Elbasanit.

Është fyese të pranojmë se këta janë Drejtimi i Duhur

Postuar në 21 Shkurt, 2017 13:34

Në Durrës ka nisur puna për projektin Veliera. Në dritën e debateve të tanishme për ndërtimin, vendimin e gjykatës, gjetjet arkeologjike dhe betonin, del në krye triumphant një person: kryetari I Bashhkisë së Durrësit, Vangjush Dako. Po të përdorim fjalorin e këtij të fundit dhe nivelin mjeran me të cilin prezantohet para publikut apo medias do të thoshim se Dakua as ja pordhi shoqërisë civile dhe protestuesve.

Subscribe to RSS - sejdini