sali berisha

Shashka e re e telenevolës "Drejtësi për popullin": Byroja e Hetimit do të marrë në pyetje Izet Haxhinë

Postuar në 27 Gusht, 2016 11:52

"Shqiptarja.com" shkruan se Byroja Kombëtare e Hetimit do të marrë në pyetje Izet Haxhinë, ish-truproja e Sali Berishës deri në vitin 1998. Ndaj Haxhisë ka një vendim gjykate, por ai ka qenë prezent në media duke rrëfyer ngjarje të së shkuarës. Nuk dihet sesi do të ndryshojë statusi i tij, por duket se ka një interes politik për të rihapur disa dosje të së shkuarës. Do të flitet për drejtësi, ndërkohë që drejtësia në ekonomi dhe në financa, aty ku është bërë shkatërrimi dhe vjedhja e vërtetë, po harrohet në sirtarët e aministisë më të fundit,

Disa fjalë për sihariqin e fundit të Sali Berishës

Postuar në 28 Prill, 2016 03:21

Ne “hakmarrësit” sot morëm sihariqin e radhës. Qenkemi në ortakëri për ndërtimin e një kulle pranë stadiumit kombëtar “Qemal Stafa”. Nuk i kemi të rralla sihariqet, por ky i sotmi është më “shtatlartë” se të tjerët, është kullë. Kemi 20 vjet që krimet dhe ndërtimet “tona” i marrim vesh nga Sali Berisha. Dhe kjo është normale. Se nga kush tjetër, përveçse nga ideatori dhe pronari i “Hakmarrjes për Drejtësi” do t’i merrnim vesh? Ai e ndien për detyrë që sa herë ndodhin krime të rënda dhe ka ndërtime të mëdha, “Hakmarrja” e tij të ketë pjesën e saj.

Armatosje – Shqipëria po ecën në një situatë të vështirë

Postuar në 26 Prill, 2016 23:15

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përmabjtur sërish deklaratës së bërë ditë ë parë për armatosjen e qytetarëve. Gjatë një interviste me Eni Vasilin, Berisha përsëriti: “Jemi në një koncept që ndan ditën nga nata, sistemin e vlerave me atë të antivlerave. Amendamenti i dytë i kushtetutës amerikane. Por gjer sot është në fuqi. Momenti më madhështor i kushtetueshmërisë së njerëzimit. Ka një vend në Europë që ka udhëhequr me shembullin e zhvillimit të sigurisë dhe lirisë, dhe është Zvicra. Ky vend është vendi më i armatosur i botës nga qytetarët e saj, sepse është vend demokratik.

Përballë Sali Berishës dhe LSI-së

Postuar në 28 Mars, 2016 12:04

Një mbledhje e PS në Vlorë që zgjati mbi 6 orë u karakterizua nga debate të forta mes deputetëve të zonës, në qendër të të cilave ishin praktikat izoluese të Koco Kokëdhimës. "Pavarësisht debateve të brendshme, partia duhet të unifikohet dhe të përqendrohet në punën e saj sepse shumë shpejt ne do të jemi, pas një viti, në një përballje me Sali Berishën”-ka thënë deputetja Valentina Leskaj, e cila për këtë deklaratë ka marrë një përgjigje nga deputeti i Gjirokastrës, Vladimir Kosta. “Nuk jam dakord me atë çfarë tha më parë zonja Leskaj se ne kemi përballë Sali Berishën.

Kundër Sali Berishës në radhët e protestës së PD

Postuar në 22 Shkurt, 2016 11:31

Partia Demokratike ka organizuar një protestë të paralajmëruar përpara Bashkisë së Tiranës për të protestuar kundër rritjes së çmimit të shërbimeve.
Por ndërsa këshilltarët e djathtë ishin duke folur një e nga një një i moshuar i revoltuar, iu shkëput turmës dhe u ngjit në foltore duke i rrëmbyer njërit prej të djathtëve mikrofonin duke u ngjitur në foltore. Pavarësisht kundërshtimit nga të djathtët ai ka mundur të flasë.

Izet Haxhia: Berisha vrasës i Fatmir Haklajt. Denoncimi në ambasadën e SHBA dhe mëkatet e Shkëlzenit

Postuar në 06 Shkurt, 2016 11:06

Izet Haxhia, ish-badigardi i Sali Berishës, ka reaguar ndaj këtij të fundit, pasi i ka përmendur emrin në seancën e kësaj të enjte në parlament, duke e quajtur frikacak, gënjeshtar dhe vrasës të Fatmir Haklajt.

Lubonja: Vrasjet e 21 Janarit përgjegjësi e dy palëve, po të kishte drejtësi, Rama, Berisha, Meta jashtë politikës

Postuar në 22 Janar, 2016 11:52

Rakipi:Zoti.Lubonja është një ditë shumë e veçantë sa i përket pesë viteve të fundit në Shqipëri, është 21 janar ju e dini mjfaft mirë, një nga njerëzit që keni ndjekur ngjarjet e mëdha. Pesë vjet më parë para Kryeministrisë në një demonstrim të dhunshëm të opozitës mbetën të vrarë katër qytetarë. Kanë kaluar pesë vjet Zoti. Lubonja ç’është në perceptimin tuaj kjo ngjarje pas pesë vjetësh?

Zullumet që fsheh Partia Demokratike

Postuar në 09 Janar, 2016 21:06

Përmbytjet e ditëve të fundit nuk mund t’i shpëtonin debatit politik për përgjegjësinë e dy qeverive lidhur me situatat e krijuara nga reshjet. Balta bie mbi të dyja qeveritë që pavarësisht se mundohen t’u fshihen përgjegjësive dalin zbuluar me mëkatet që kanë mbi shpinë.

Ky është i dyti vit që qeverisë aktuale i ikën situata nga duart për shkak të një dige që sipas raportimeve nga terreni u ça nga dhelprat, ndërsa në Librazhd shkarfosja e rrugës nxorri nga dheu një tjetër zullum që rrinte nën tokë bashkë me të pathënat e qeverisë së djeshme.

Berisha sulmon ashpër Fevziun: Je i dominuar nga krimi!

Postuar në 08 Janar, 2016 11:58

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka sulmuar ashpër emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut. Shkak është bërë emisioni i të enjtes në mbrëmje që fliste për krimet e ndodhur gjatë ditëve të para të vitit 2016.
Berisha shkruan se, “ky është një zhvillim tepër i rëndë” dhe akuzon Fevziun si të dominuar nga krimi. “Krimi në “Opinion”, zhvillim dramatik! Sonte emisioni “Opinion” u shndërrua në njërin prej më të neveritshmëve në historinë e mediave.

Pse sot jam kritik i ashpër me Ramën

Postuar në 07 Janar, 2016 12:11

Kohët e fundit, sa herë që jam kritik ndaj qeverisë Rama, hapen zëra se kjo vjen për shkak të parave që marr nga Ilir Meta apo Berisha. Nuk kam ndërmend të merrem me ta. Por më duhet të flas për kë besoi si unë, që ashtu si unë, tani janë në udhëkryq, të zhgënjyer nga profetët e rremë. E di se kjo që them do të më hedhë përsipër urrejtjen e pushtetit, ashtu siç e provova në kohën e Berishës; e di se kjo mund ti sjellë pasoja rrethit tim të afërt, ashtu siç e di që makineria e baltës që Rama ka nën urdhërat e tij do të punojë kundër meje me kapacitet të plotë, siç ka filluar të punojë.

Pages

Subscribe to RSS - sali berisha