Sajmir tahiri

Përgjimi në Shqipërinë e gjeneratës së sotme/Sajmir Tahiri duhet të dorëhiqet

Postuar në 07 Qershor, 2016 14:17

Haki Çako nuk është më drejtor i Policisë së Shtetit. Dy vartës të tij janë në arrest. Të gjitha këto për çështjen e përgjimeve dhe më e rëndësishmja: ME NJË VENDIM GJYKATE.

Ndryshim vetëm në imazh. Mbi 20% e trupës policore e proceduar për shkelje

Postuar në 13 Shkurt, 2016 10:53

Policia është marrë si shembull i transformimit të madh që qeveria ka bërë në sektorin e sigurisë publike, duke investuar në paisje dhe logjistike të përparuar që nga kamerat e piltotimit në trup deri uniformat e punonjësve të rendit.
Megjithë ndryshimin e imazhit, statistikat tregojnë se afro 20% e trupës policore ka vepruar në kundërshtim me ligjin, duke kryer vepra që përfshijnë, nga shkelja e etikës apo disiplinës, deri në korrupsion dhe bashkëpunim me elementët kriminalë.

Arrestimi i oficerit të ShISH, Berisha pretendon se në celularin e atentatorëve figuron edhe Tahiri

Postuar në 22 Janar, 2016 16:58

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, pretendon se në çështjen që solli arrestimin e oficerit të shërbimeve inteligjente, Florian Bushi, është i implikuar edhe ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri. “Oficeri i sherbimit inteligjent qe informoi vrasesit, me te drejte u arrstua! Po Saje qorri, qe i dergoi sms Memushit, nuk arrestohet? Te dashur miq, dje prokuroria prangosi ne nje operacion per t'u pershendetur, oficerin e SHISH Florian Bushi, njekohesisht vellai i avokatit direkt te Edi Rames, Ermal Bushi, si kriminel qe kishte informuar vrasesit per vendndodhjen e viktimave te tyre.

Tahiri: S’kemi lidhje me ISIS, panik i përhapur nga gazetarë anonimë

Postuar në 19 Janar, 2016 14:53

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i konsideron të pavërteta lajmet e disa mediave te huaja se kultivimi i kanabisit apo trafiku i armeve jane te lidhura me me terrorizmin dhe Shtetin Islamik, duke e lidhur raportimin e gazetarëve të huaj me referencat e gabuara që u jepen sipas tij nga burime brenda vendit.

Shkrepje bosh nga qeveria. Gjykata Kushtetuese rrëzon nismën e Tahirit për armëmbajtjen pa leje

Postuar në 20 Dhjetor, 2015 10:22

Nismat e vitit të kaluar të Ministrisë së Brendshme për të ashpërsuar dënimin e personave që arrestohen për veprat penale të armëmbajtjes pa leje, cilësohen si antikushtetuese. Është ky vendimi më i fundit i Gjykatës Kushtetuese, e cila rrëzon në këtë mënyrë qeverinë për shtimin e masës së dënimit për rastet e mbajtjes pa leje të armëve dhe eksplozivit nga 5-8 vjet burgim dhe në rrethana cilësuese nga 15-20 vjet burgim, kur eksplozivi mbahet, transportohet për qëllime kriminale.

Zbardhet biseda e Saimir Tahirit me IT e ministrisë së Brendshme. Kush fshihet pas email-it kërcënues të Brigadave të Kuqe

Postuar në 14 Nëntor, 2015 15:35

Ore e kishe qarë atë email-in që më nise, po çu ngatërrove me Brigadat e Kuqe?
-Po shef, edhe kuqja ngjyrë e Allahut është
E di e di, po duket sikur po më kërcënojnë për fondacionin e Qemalit.
-Kujt po i shkon mendja për lulet e vjeshtës mor burr, jena fut në nëntor
Ka lidhje se në nëntor u formua Partia Komuniste, më del komplet nga konteksti, duhet të kishe gjet një emër tjetër.

Berisha: Ja arat me kanabis të Sajmir Tahirit

Postuar në 30 Shtator, 2015 11:14

“Miremengjes miq, fotografi dixhital denoncon plantacione masive kanabisi ne Smokthine, arat e Sajmir Shullazit!!”- shkruan Berisha në një postim bërë paraditen e sotme në rrjetin social Facebook.
Këtë postim Berisha e ka shoqëruar me një foto, në të cilën sipas tij janë plantacionet me kanabis të Tahirit
Tahiri prej kohësh tashmë është në qendër të akzuave të opozitës për lidhjet me trafikanët e drogës dhe po prej kohësh PD po kërkon me këmbëngulje dorëheqjen e tij.

Sajmir Tahiri nën sulm të dyfishtë. Askush nuk po e mohon më trafikun dhe implikimin në nivele të larta

Postuar në 29 Gusht, 2015 15:15

Prej disa kohësh Partia Demokratike, ish-kryetari i saj, Sali Berisha, apo edhe gazeta “Rilindja Demokratike” kanë mbështetur idenë se me luftën kundër hashashit, po ndiqet një praktikë selektive dhe biznesi nga vetë Ministria e Brendshme. P.sh para disa kohësh, kur policia raportonte goditjen në Dukagjin, “RD” shtronte tezën se kështu favorizohej Tepelena(http://www.respublica.al/2015/08/20/ekonomi-tregu-apo-konspiracion-me-ha...“u-godit-dukagjini-për-llogari-të-tepelenës”).

1400-3000 euro nata në Korfuz. Pushimet e Sajmir Tahirit sipas gazetës “Dita”

Postuar në 11 Gusht, 2015 05:27

Gazeta “Dita” shkruan sot në kopertinë se ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, po i kalon pushimet në Korfuz të Greqisë. “Dita” shkruan se Tahiri ndohet në hotel “Imperial” që sipas gazetës i ka çmimet që varjojnë nga 1400-3000 euro nata. Bëhet fjalë për një hotel luksoz, arsye që e shtyn gazetën të hapet sot me këtë çështje e të ngrejë disa pyetje: Sa i kushtojnë pushimet Sajmirit? Si i paguan ministri pushime kaq të shtrenjta? Dhe pyetja tjetër që ngjan disi e pazakontë: Me kë ndodhet ai në Korfuz?

Pages

Subscribe to RSS - Sajmir tahiri