reagim

Pse Ilir Meta fshihet pas Silva Cakës? Basha përmend ndërkombëtarët

Postuar në 04 Shtator, 2015 18:46

Kanë kaluar më shumë se 24 orë që Ilir Meta është nën një tjetër akuzë që e implikon atë në një skemë përfitimi nga borxhet e CEZ dhe të vetmet reagime nga LSI kanë qenë ai i Petrit Vasilit, i pyetur nga mediat një ditë më parë dhe sot i deputetes Silva Caka që postoi një koment në rrjetet sociale dhe që u shpërnda për mediat nga zyra për shtyp e kësaj partie.

Reagim i Greqisë: Akt identik si ai i xhihadistëve në Lindjen e Mesme

Postuar në 26 Gusht, 2015 13:23

Vjen edhe reagimi i Ministrisë së Jashtme të Greqisë lidhur me prishjen e Kishës së Shën Thanasit. “Prishja e vendeve të shenjta dhe të kultit, të paktën deri së fundmi, ka ndodhur në Lindjen e Mesme dhe Afrikën e Veriut, nga duarta e xhihadistëve. Sot ne pamë një akt të tillë në vendin tonë fqinj, Shqipëria. Do të informoheni për lëvizjet e Greqisë në komunitetin ndërkombëtar ndaj Shqipërisë për këtë çështje”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Jashtme greke.

“Klubi i Selanikut”, PS e qytetit letër ministrit Bushati për emërimet në konsullatë

Postuar në 18 Gusht, 2015 14:28

Gazeta "Shqip" ka botuar letrën e kreut të degës së PS-së Selanik drejtuar ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati. Tema është pakënaqësia e socialistëve të Selanikut lidhur me emërimet në konsullatën e këtij qyteti, megjithë tagrin e dyshimtë që ka një degë partie jashtë vendit për emërimet e Ministrisë së Jashtme. Kreu i kësaj dege, Spiro Janaqi, në një letër drejtuar Konsulles së Përgjithshme në Selanik, Pavlina Yllit vë në dijeni edhe ministrin Bushati:

 

Pse nuk interesohet shteti shqiptar për azilkërkuesit, kur edhe në Gjermani ka solidaritet?

Postuar në 13 Gusht, 2015 13:58

“Mapo” sjell në vëmendje një rast interesant që lidhet me azilkërkuesit shqiptarë. “Mëngjesin e të enjtes, një azilkërkues telefonoi në një emision të njohur televiziv në Shqipëri. Bëri një pyetje, që për moderatorin ngjau shumë naive. “Pse nuk kujdeset qeveria shqiptare për ne që jemi azilkërkues në Gjermani dhe që po na trajtojnë keq”. Moderatori shqiptar iu përgjigj ashpër se Gjermania ka rregullat e saj dhe ato duhen zbatuar. I ndjerë në faj, azilkërkuesi u largua”, shkruan gazeta në fjalë.

Pages

Subscribe to RSS - reagim