raqqa

Rusia: Bombardimi i Raqqas, njësoj si i Drezdenit më 1945

Postuar në 23 Tetor, 2017 12:58

Rusia ka akuzuar SHBA-në se ka kryer bombardimi masive mbi qytetin e Raqqas- qendër e Shtetit Islamik – njësoj si në Drezden të Gjermanisë në vitin 1945. Ministria ruse e Mbrojtjes ka deklaruar përmes gjeneralit Igor Konashenkov se nga bombardimet në Raqqa kanë mbetur 45 mijë banorë nga 200 mijë që kanë qenë më parë.

Video/Reagimi gazmor i snajperistes kurde që i shpëton vdekjes për pak cm

Postuar në 29 Qershor, 2017 13:07

Video është filmuar në Raqqa ku kurdët peshmerga dhe rebelët sirianë po përpiqen të likujodojnë forcat e ISIS.

Subscribe to RSS - raqqa