ramush haradinaj

Atlet(ja) i Perëndimit

Postuar në 01 Maj, 2019 22:14

Njësoj si në rastin kur në Gjermani e bënë për një lek pse portalet e tij sulmonin deputetin Krichbaum, edhe sot kryeministri i Shqipërisë, ka dalë në Facebook për të rrëfyer të vërtetën e tij të takimit të Berlinit. Sepse siç e do kjo e vërtetë, Të tjerët përherë i keqkuptojnë zhvillimet apo diskutimet…

Në një përgjigje ndaj kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj që e akuzoi se i ka bërë presion për heqjen e taksës për mallrat serbe në Berlin, z. Rama nis me ofendimin personal ndaj Haradinajt që siç mund të pritet e përbuz.

Tarifa ndaj Serbisë nuk është politikë anti-amerikane

Postuar në 12 Shkurt, 2019 19:51

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë përshkallëzuar së fundmi qëndrimin e tyre zyrtar kundër qeverisë së Ramush Haradinajt. Përmes një letre të publikuar në mediat kosovare pranë Hashim Thaçit, zv.ndihmës sekretari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Matheë Palmer u drejtohet tre drejtuesve kryesorë të shtetit të Kosovës, Presidentit, Hashim Thaçi, kryeministrit Ramush Haradinaj dhe kreut të Kuvendit, Kadri Veseli, me një mesazh shumë të qartë për domosdoshmërinë e heqjes së tarifës për malrrat serbe.

E dhinë punën!

Postuar në 08 Janar, 2018 21:04

Në nëntor të vitit 2014 ambasadorja amerikane në Kosovë, Trejsi An Xhejkobson, i dha de facto fund krizës së stërzgjatur  me një fjali shqip: “Mos e dhi punën!”.

“Është një mesazh që unë ua kam dhënë të gjithë liderëve, dhe madje mund ta them edhe në shqip: Mos e dhi punën!”, u shpreh Xhejkobson para studentëve dhe aktivistëve të lëvizjes “Fol”.

Subscribe to RSS - ramush haradinaj