pushimi i hetimit

Veza e kuqe e SPAK-ut

Postuar në 07 Janar, 2020 09:50

Struktura e Posaçme Antikorrupsion -SPAK- është vënë në provë shumë shpejt. Dhe rezultati ka qenë ai që kemi prej kohësh. 
Mediat raportuan se Gjykata ka rrëzuar kërkesën e SPAK për pushimin e hetimeve për tre gjyqtarët që pranuan gjykim të shkurtuër për shtetasin Dritan Dajti, akuzuar për vrasje dhe dënuar për veprën penale në fjalë. 

Gjykatës partiakë për mbrojtjen e ish-ministrit të Brendshëm

Postuar në 06 Nëntor, 2017 15:42

Partia Socialiste dhe pas saj qeveria po luajnë në mbrojtje në rastin e Saimir Tahirit. Ky do të ishte një lajm i mirë nëse nuk do të shikonim një sjellje që të kujton Sali Berishën e 21 janarit 2011. 

Në përpjekjen për të goditur me një dosje opozitën që sot ushtron presion për çështjen “Tahiri”, socialistët ndjejnë se janë të bllokuar në kundërveprimin e tyre nga prokuroria. Kryetari i Grupit Parlamentar, Taulant Balla, akuzoi sot organin e akuzës se po përdoret politikisht.

Subscribe to RSS - pushimi i hetimit