psd

Qeveria rumune në krizë, partia liberale ALDE tërhiqet nga koalicioni

Postuar në 27 Gusht, 2019 13:07

Qeveria rumune është në krizë pasi aleati kryesor i Partisë Socialdemokrate, partia liberale, ALDE, ka vendosur të tërhiqet nga koalicioni. Kryeministrja rumune, Viorica Dăncilă, është shprehur në Facebook se partia e saj do të vijojë të qeverisë pavarësisht kësaj që ka ndodhur.

Për ne ky është një vendim i pakuptueshëm nga ana e ALDE-së

është shprehur ajo.

PSD-ja nuk e ka më shumicën e nevojshme në Parlament duke e ekspozuar kryeministren ndaj një mocioni.

Statuto - Mania e të majtëve/Gjinushit duan t'i marrin partinë

Postuar në 08 Shkurt, 2016 17:07

Sot në selinë e PSD-së ka patur një si lloj përplasje që është kufizuar te porta e mbyllur me zinxhirë. Kërkesën për demokraci të brendshme e kanë hedhur njerëz që kanë qenë pas Skënder Gjinushitgjatë gjithë kësaj kohe. Ky i fundit ka komentuar për Top-Channel se janë lojëra të tre personave. Me sa duket pasuria më e madhe e PSD-së ka mbetur Gjinushi vetë dhe vila e lezetshme në rrugë "Fortuzi".

Subscribe to RSS - psd