propaganda

Kisha në Dhërmi, shkruan Lubonja: Për t’i pëlqyer Europës, Rama zëvendësoi propagandën komuniste me katolicizmin

Postuar në 31 Gusht, 2015 16:36

Arsyet e prishjes së Kishës në Dhërmi, Fatos Lubonja ka analizuar sot në gazeta “Panorama”. Sipas tij Rama e ka zëvendësuar nacional­komunizmin me katolicizmin, sepse kështu na pranon më kollaj Europa. “Ndryshmi i vetëm në mendjet e mbyllura të këtyre nacionalistëve të rinj është një lloj zëvendësimi i propagandës komuniste me katolicizmin medemek duke e njësuar të ardhmen europiane me identitetin katolik, sepse kështu na pranon më lehtë Europa”.

Shkëmbime zjarri artilierie mes dy Koreve

Postuar në 20 Gusht, 2015 14:48

Nga fjalët kalohet në vepra. Tensionet mes Koresë së Veriut dhe asaj të Jugut, kanë arritur nivele të reja sot, teksa janë regjistruar shkëmbime zjarri artilierie. Mediat njoftojnë se Korea e Jugut ka lëshuar disa predha në kufi, pasi forcat koreanoveriore qëlluan me raketë një stacion radio të Jugut, i cili shërben për propagandë kundër Penhianit. Ndërkohë, mijëra km më larg, në Lindje të Europës, po mahiset përherë e më tepër një tjetër vatër konflikti, edhe më i madh; ai mes Rusisë dhe Perëndimit.

Pages

Subscribe to RSS - propaganda