prononcimi

Shkëlqim Fusha: Vazhdojmë projektin e kullave

Postuar në 21 Maj, 2020 15:51

Shembja e godinës së teatrit Kombëtar nuk i ka prishur planet e kompanisë Fusha për të zhvilluar planin e saj të biznesit për këtë zonë, ku ajo zotëron një pjësë të truallit. Drejtuesi i kompanisë, biznesmeni Shkëlqim Fusha I kontaktuar nga TvT na thotë se ambicja e tij është po e njëjta.

Ëndrra ime është e njëjtë me të parën

Presidenti refuzon ndërmjetësimin për krizën politike

Postuar në 07 Prill, 2019 14:53

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka refuzuar të iniciojë një tryezë dialogu ndërpartiak dukem bërë thirrje që partitë politike të dëshmojnë vullnetin për të gjetur zgjidhje.

Kumbaro jep shfaqjen e preferuar të buzëqeshjes: Artistët janë keqkuptuar. Teatri nuk lëviz

Postuar në 13 Shkurt, 2018 15:54

Ministrja e Kulturës ka deklaruar se konsultimet kanë nisur dhe se sipas saj projektligji do diskutohet përpara se të bëhet ligj. Sipas saj madje bëhet fjalë për decentalizim kompetencash dhe jo centralizim, ndërkohë që për godinën e teatrit u shpreh se nuk do të ketë ndryshime derisa të ketë një projekt të ri.

Veliaj “argumenton” rritjen e çmimit të ujit në Tiranë. Një vit më parë u përfol konçesioni për ujësjellësin

Postuar në 24 Korrik, 2017 09:01

Erjon Veliaj, kryetar i Bashkisë së Tiranës ka dalë sot në emisionin “Koha për t’u zgjuar” në “News24” për të sqaruar arsyen e rritjes së çmimit të ujit të pijshëm. Njësoj si në vendosjen e takës së arsimit që është antikushtetuese, kryebashkiaku e ka jusitifikuar çmimin e ri me nevojën e Bashkisë për të marrë kredi në funksion të investimeve për të sjellë 24 orë ujë te konsumatorët.

Dokumenti i anëtarësisë në Rininë Fashiste/Një prononcim i Nexhmije Hoxhës që shton mjegullën

Postuar në 27 Nëntor, 2016 11:21

Ish-drejtori i Arkivës në Ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi, publikoi tri ditë më parë një dokument sipas të cilit, Nexhmije Hoxha, e veja e Enver Hoxhës, ka qenë pjesë e Rinisë Fashiste.
Dje Artan Lame, koleksionist i periudhës fashiste, jepte një version se përse dokumenti – origjinal edhe sipas tij – nuk provonte anëtarësimin e Nexhmije Hoxhës në Partinë Fashiste. Lame thotë se inkuadrimi në Rininë Fashiste ishte i përgjithshëm ndërkohë që hyrja në parti ishte vullnet i personit. Njësoj si në kohën e regjimit të Enver Hoxhës.

Subscribe to RSS - prononcimi