prishjet

Davaxhiu i Përparimit!

Postuar në 06 Dhjetor, 2018 11:16

I paburrë për t'i përballur me banorët e Astirit që kundërshtojnë prishjen e shtëpive që preken nga zgjerimi i Unazës, kryebashkiaku Veliaj po bën çmos për të krijuar përshtypjen se minoranca bllokuese siç e quan ai nuk do ia dalë të pengojë përparimin sipas një vizioni që po gjen mirëkuptim te një shumicë të ardhurish që tashmë i kanë mbledhur plaçkat. Bashkia përcolli në media një material ku Veliaj është gdhirë nga Astiri për të pirë kafen dhe rakinë e mëngjesit me progresistët e Astirit.  

Hahn: S'kam dëshmi për shkelje ndaj pakicave në Himarë

Postuar në 02 Shtator, 2017 18:58

Komisioneri i Zgjerimit dhe Fqinjësisë, Johannes Hahn është pozicionuar mbi prishjet e ndërtimeve në Himarë, çështje për të cilën Tirana ka marrë një notë proteste nga Athina zyrtare e cila pretendon për shkelje të të drejtave pronësore të minoritetit grek. 

Prishjet në Himarë, reagon Omonia: Po dëmtohet demografia e komunitetit helen

Postuar në 28 Janar, 2016 11:24

Dega e Omonias në Himarë ka reaguar ndaj prishjeve të Inepktoriatit Kombëtar për Mbrojtjen e Teritorit, duke i quajtur këto veprime të kundraligjshme dhe që kanë vetëm një qëllim: të dëmtojnë në mënyrë të përsëritur dhe të pakorrigjueshme veprimtarinë ekonomike dhe demografinë e komunitetit helen në Himarë.

Subscribe to RSS - prishjet