Premtime

Premtime dhe ndërtime (Video)

Postuar në 03 Prill, 2018 23:59

E para ishte fjala në Bibël po mesa duket, kjo nuk vlen fare për Shqipërinë dhe në veçanti kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Një personazh që i ka lejuar vetes komoditetin të mos mbajë përgjegjësi fytyrën që shfaq nga ekrani në ekran duke bërë pikërisht të kundërtën e atyre që ka premtuar. Është i dokumentuar çfarë ka thënë për ndërtimin e 5 kullave të Diga e Liqenit Artificial pasi doli nga Gjykata Administrative e Apelit dhe po ashtu për ndërtimet në Tiranë.

Njerëzit kanë kujtesën e shkurtër...

Postuar në 21 Shtator, 2015 10:29

Baneri në fjalë është fotografuar në Greqi. Thirrja, dëshpëruese: Votoni Askushin - Mos votoni njeri. Sepse vetëm kështu do të keni garanci se premtimet mbahen. Në fakt, zgjedhjet provuan se dëshira për të ecur përpara, është më e madhe sesa përballja me realitetin, aq sa gënjeshtrat bashkëjetojnë fare mirë me një kategori njerëzish që i denoncojnë ato. Pas një viti zhvillimesh dramatike në Greqi, shumëkush mund të pyesë: Çfarë ndodhi? Për çfarë u bë e gjithë kjo zhurmë?

Shënim: Sa kollaj është të flasësh me miliarda!

Postuar në 04 Shtator, 2015 16:16

Ekonomia ka nevojë për para, qeveria po ashtu. Ndaj ka nisur sulmi. Të cilin e drejton gjenrali i ekonomisë, ministri Arben Ahmetaj. Sot u bë publike ideja e përshpejtimit të procedurave për krijimin e Zonës së Lirë në Spitallë të Durrësit. Dhe kur vjen puna për te shifrat ministri Ahmetaj nuk e ka problem të thotë çdo parashikim: “Qeveria është duke përshpejtuar procedurat për krijimin e zonës së lirë ekonomike në Spitallë, një projekt përmes të cilit synon të thithë mbi 1 miliardë dollarë investime dhe të hapë 15 mijë vende për 5 vitet e ardhshme.

Rishfaqen premtimet pa faturë të Edi Ramës. Por tani nga Lulzim Basha

Postuar në 12 Gusht, 2015 19:59

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka dalë sot në një konferencë për mediat prej nga ku ka zbuluar atë që mund të quhet projekti politik-qeverisës i opozitës. Paraprakisht edhe i përgatitjes së rotacionit. Të paktën kjo ishte gjuha e Bashës dhe premtimet e tij.

Eduart Shalsi premtoi me zë dhe me figurë: "Nuk do të vjedhim në mënyrë kaq flagrante sa ç'kanë bërë këta". Premtim i mbajtur apo jo?

Postuar në 02 Gusht, 2015 04:35
Subscribe to RSS - Premtime