PR

Ambasadorja e ShBA hap YK TV

Postuar në 08 Mars, 2020 00:47

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim ka vendosur të jetë më afër publikut shqiptar duke shfrytëzuar rrjetet sociale. Sipas burimeve të sigurta për “Të Kripura”, zonja Kim do të krijojë një televizion në Facebook përmes të cilit do të përcjellë mesazhet e veta për qytetarët shqiptarë. 
Emri i televizionit: YK TV.

 

Mediu: PD-LSI nuk janë në koalicion. Taktikë e përbashkët për largimin e Ramës(video)

Postuar në 09 Janar, 2018 15:17

LSI-ja nuk është në koalicion me PD-në. Të paktën këtë thotë kreu i republikanëve, Fatmir Mediu që në një intervistë për Tema TV Mediu është shprehur se "LSI nuk është në koalicion me PD-në, por është vetëm një pozicion politik me qëllimin e përbashkët  largimin e Kryeministrit Rama.

"Programi i koalicionit të djathtë me LSI është i ndryshëm", shton Mediu.

Parada e punëve botore

Postuar në 16 Gusht, 2016 22:36

Ka disa ditë që kryeministri në vetë të parë, përmes profilit të vet në Facebook poston rregullisht copëza të asaj që e quan Rilindje Urbane të Shqipërisë. Shkolla të rikosntruktuara, sheshe publike në qytete të Shqipërisë ku është bërë ndërhyrje, projekte për teatro etj.. Një galeri suksesesh dhe projektesh që emfatizohen si përpjekja për ringjalljen e vlerave komunitare.

Dorëhiqet nënkryetari i Mediut: Po e drejton partinë në mënyrë të shëmtuar

Postuar në 28 Prill, 2016 12:24

Nënkryetari i Partisë Republikane ka dhënë dorëheqjen e parevokueshme. Në një deklaratë për shtyp Alfred Deshati ka përcjellë edhe arsyet e këtij largimi nga PR që lidhen me drejtimin e partisë nga Fatmir Mediu. “Kjo Parti e shokëve dhe miqve të mirë është kthyer në një Parti në luftë me veten.

Subscribe to RSS - PR