policia italiane

Parashutë italiane për Sajmir Tahirin, Edi Ramën dhe përgjimin. Italianët kujtojnë “imunitetin”. Europol ndryshon njoftimin

Postuar në 19 Maj, 2016 16:29

Sot ka qenë ditë e mirë për qeverinë shqiptare. Sidomos për kufizat e inkriminuara mediatikisht të saj, ministrin e Brendshëm, Sajmir Tahiri dhe kryeministrin Edi Rama. Lajmi i parë i mirë erdhi nga televizoni Top-Channel, i cili ishte shërbyer me një letër të drejtorit të Policisë italiane, për pajisjen përgjuese. Nëse një ditë më parë, analisti Andrea Stefani bënte pretencën apo avokatin në “Dita” kur pyeste pse nuk flet Interforza, Top-Channel jep verdikitin kur shkruan se “debati u mbyll”.

Çfarë thotë letra e drejtorit të Policisë Italiane?

Dështon tentativa për përgënjeshtrim e Tahirit. Policia italiane: Avioni transportonte drogë shqiptare

Postuar në 07 Shtator, 2015 18:23

Ka zgjatur vetëm pak kohë dyzimi mbi vërtetësinë e avionit të fundit të drogës në Itali, pasi ministrit i Brendshëm Saimir Tahiri deklaroi se huk ishte e vërtetë që ky mjet ishte nisur nga Shqipëria. “Sa për avionin në Itali, ai ishte nisur nga Torino për në Leçe. I bie që kryeministri italian dhe ministri italian të jenë përfshirë në trafik, ç’punë kishte policia shqiptare me ta?!”, tha Tahiri. Por sqarimin e bëri shumë shpejt policia italiane shkruante në faqen zyrtare të saj:

Subscribe to RSS - policia italiane