policia

Sinkronizim me Policinë, deputeti: Djali s’ka ushtruar dhunë

Postuar në 01 Tetor, 2018 12:34

Policia vijon të mbrojë familjen e deputetit socialist Rahman Rraja edhe pse e detyruar nga presioni publik u detyrua t’i arrestojë djalin. Ka një sinkronizim të plotë mes Policisë dhe bindjes së deputetit se i biri nuk ka ushtruar dhunë ndaj Xhisiela Malokut.

Deputeti socialist nuk ishte i pranishëm në mbledhjen e grupit parlamentar socialist që zhvillua me dyer të mbyllura këtë të hënë. Por i pyetur për vendimin e Gjykatës së Krujës, pas një takimi me Taulant Ballën ai ka mohuar që djali i tij të ketë dhunuar 25 vjeçaren.

Të dhj..rë, por krenarë! "Drejtësia vonon, por nuk harron"

Postuar në 30 Shtator, 2018 18:24

Arrestimi i djalit të deputetit duhet të kishte ndodhur që në muajin korrik qëkurse ai u denoncua por dhunë, por të qënit kanakar i pushtetit stepi policinë fillimisht dhe më pas prokurorinë.
Rilindja ka këmbëngulur vazhdimisht se ka një moral tjetër nga ai i qeverisë paraardhëse, por këtë moral e përgënjeshtruan shumë ndodhi duke nisur nga brekët e Shkukriut e kështu me radhë. 

Dy fjalë për Xhisielën nga kryeministri!

Postuar në 29 Shtator, 2018 11:26

Kryeministri Rama ka reaguar për herë të parë për çështjen e Xhisiela Malokut, e cila bëri kallëzim për djalin e deputetit Rahman Rraja dhe më pas e tërhoqi atë.

Në një postim në twitter Rama shkruan se dhuna ndaj vajzës është e pafalshme!Po aq i pafalshëm sipas tij është abuzimi politik me vajzën.

“Policia ka bërë detyrën pa i bërë asnjë favor djalit të deputetit.Ata që hungërrijnë si derra në llucën e gërrgërreve politike e mediatike po ridhunojnë vajzën.Për ne askush s'është mbi ligjin”-shkruan Rama.

Policia e zhubrave dhe media proletare e banditizmit me uniformë

Postuar në 29 Shtator, 2018 11:00

Ky shtet e ka bërë zakon që e ha turpin me bukë. Sa herë bëhet fjala për përgjegjësi të strukturave shtetërore apo institucioneve që janë zgjatim i pushtetit rrëmohen alibitë për të gjetur grupet armiqësore dhe justifikuar dështimet apo implikimet në afera korruptive, kriminale apo ligjore.

Për të pastruar apo mbrojtur këto paudhësi ndihmon edhe gatishmëria e një pjese të mediave që vetëofrohen pa asnjë skrupull për t’i ofruar publikut një gjellë që shpërblen vetëm interesat të njerëzve që fshihen pas këtyre mediave, por kurrsesi të drejtën publike.   

Policia greke sqaron lirimin e Edmond Begos

Postuar në 22 Gusht, 2018 19:09

Autoritetet greke kanë sqaruar lirimin e biznesmenit, Edmond Bego, i arrestuar 6 ditë më parë nga policia e shtetit fqinj teksa po kthehej në Shqipëri nga pika kufitare e Qafë Botës. 
Sipas Policisë Greke 48-vjeçari u arrestua në bazë të një urdhëri ndërkombëtar arresti të lëshuar nga autoritetet italiane në vitin 2009 pas dënimit me 11 vite burg për pjesëmarrje në organizatë kriminale dhe trafik ndërkombëtar droge.
Policia greke ka liruar Begon pasi u informua nga letërkëmbimi me autoritetet italiane se 49-vjeçari kishte vuajtur dënimin në Shqipëri. 

Nallbani i Bashkisë krahason komisariatin në Bronx me Teatrin Kombëtar

Postuar në 12 Korrik, 2018 13:02

Kryebashkiaku Erion Veliaj hedh një status hallexhi në tuiter dhe mediat pranë tij rendin të riprodhojnë fjalët e tij. Z. Veliaj është duke u përpjekur të rekrutojë sa më shumë budallenj për të justifikuar negociimin prej tij të prishjes së Teatrit Kombëtar në Tiranë, që i shërben një grupi të kufizuar njerëzish dhe që përfaqëson një pjesë të kujtesës së qytetit dhe artit. Duke qenë se debatin publik për këtë çështje, ashtu si për ato që lidhen me kushtetueshmërinë e ligjit të posaçëm që ai duhet të zbatojë, i ka humbur, z. Veliaj po rend në gjetjen e argumenteve që impresionojnë.

Vetting-u toleron paratë e zeza policëve

Postuar në 24 Prill, 2018 18:30

Punonjësit e policisë që do t’i nënshtrohen Vetting-ut mund të deklarojnë deri në 1.5 milionë lekë  të ardhura të përfituara jashtë skemës së kontrollit tatimor.

Ky është një nga “lëshimet” ne ligjin që synon të pastrojë radhët e policisë nga efektivet e korruptuar.Të gjithë efektivet që kanë të ardhura të përfituara nga puna në të zezë apo nga aktivitete që nuk i justifikojnë dot ligjërisht, do t’u duhet të bejne një deklarim mbi burimin e kesaj shume, por nuk jane te detyruar ta dokumentojne, raporton Tv Klan.

Kokëfortësia e një "pazari" personal

Postuar në 04 Prill, 2018 13:50

Qeveria po mbron me kokëfortësi nismën për taksimin e Rrugës së Kombit, duke e kthyer në betejë force përballjen e saj me kundërshtarët e kësaj takse dhe në veçanti me të arrestuarit e protestës në Kukësit. 

Angazhim i madh forcash policie në seancën e masës së sigurisë për të arrestuarit, zbarkim forcash speciale në Kukës dhe një kryeministër që pretendon se kjo punë është çështje keqkuptimi, pasi sipas tij ka çaluar vetëm fushata e informimit për qytetarët. 

Pas dorëheqjes së kryeprokurorit të Elbasanit Ardian Nezha...

Postuar në 31 Mars, 2018 23:24

Mbasditen e 13 marsit, në qendër të qytetit të Elbasanit përjetova këtë episod: Dy persona civilë më ndaluan dhe njëri prej tyre, pasi më tregoi nga celulari i tij foto dhe një video ku shfaqesha edhe unë, më kërkoi emrin e personit (të panjohur për mua) që ishte filmuar dhe fotografuar krah meje në sportelin e zyrës së Western Union-it përballë Librit Universitar në Tiranë. (Videoja shënonte vitin 2016/../… Ndërsa fotoja e monitorit të brendshëm të ambientit shënonte datën 2018/ 03/ 06).

124 muxhahedinë dezertojnë nga Manza, alarmohet policia

Postuar në 24 Mars, 2018 11:14

124 ish-muxhahedinë të opozitës iraniane janë larguar nga kampi në Manëz, pasi  po ndeshen me kërcënime për jetën. Ata dyshohen si bashkëpunëtorë të Ambasadës Iraniane.
Në një relacion të Policisë thuhet se ajo ka marrë një varg masash për mbrojtjen e muxhahedinëve iranianë  ish-anëtarëve të MEK (opozitës iranianëve) sepse dyshon për një skenar vrasjesh të mundshme nga anëtarët aktualë.

Pages

Subscribe to RSS - policia