police

Masakra në Besiktas, pas shpërthimeve me 37 të vrarë dyshohet se qëndron PKK (Video)

Postuar në 11 Dhjetor, 2016 13:09

Ka arritur në 37 numri i të vdekurve në Stamboll, mes të cilëve, 30 policë dhe 7 civilë. 166 është numri i të palgosurve si pasojë e dy shpërthimeve pranë një stadiumi. Autoritetet turke kanë fajësuar ISIS, FETO dhe PKK, këto dy të fundit kundërshtarë të pushtetit të Erdogan.
Sulmi i parë, sipas zyrtarëve turq kishte në në shënjestër forcat e policisë që ishin jashtë stadiumit. Shpërthimi i dytë ndodhi 45 sekonda më vonë në një park një distancë të shkurtër nga stadiumit nga një sulm vetëvrasës.

Arrestohen dy policë, kultivonin kanabis në Pukë

Postuar në 12 Korrik, 2016 17:33

Shërbimi i Çështjeve të Brendshme pranë Ministrisë së Punëve të Brendshme ka vënë në pranga 2 punonjës policie të Komisariatit Pukë, për shkak se akuzohen për “Kultivim bimësh narkotike” dhe “Shpërdorim detyre”.

Dy të arrestuarit që mbajnë gradën “inspektor”, Bib Kol Luka, 48 vjeç dhe Gjergj Mark Dodani, 51 vjeç, dyshohen se kanë raportuar të dhëna të rreme për kultivimin ose asgjësimin e bimëve narkotike në zonën ku kryenin shërbimin.

Vriten me snajper 5 punonjës policie në Dallas. Reagim ndaj afroamerikanëve të vrarë nga policia (Video)

Postuar në 08 Korrik, 2016 09:27

5 punonjës policie mbetën të vrarë dhe 7 të tjerë u plagosën gjatë një proteste në Dallas të afroamerikanëve të indinjuar për vrasjet e fundit nga policia të dy të rinjve afroamerikanë në Minesota dhe Luiziana. Policët që mbetën të vrarë mësohet të jenë qëlluar me snajper nga katër persona të dyshuar si autorë të një skenari të paramenduar. Tre prej tyre raportohet të jenë arrestuar. Ngjarjet në Dallas kanë tensionuar sërish situatën që i ngjan protestave të Fergusonit ku u themelua lëvizja "jeta e afroamerikanëve ka rëndësi".

Dehen dhe shtien në ajër policët e Divjakës. Braçe: Përfituan nga mungesa ime, se po merresha me ndërtesën e Livadhit

Postuar në 21 Gusht, 2015 23:04

Kloni i Shengenit

Postuar në 11 Gusht, 2015 19:26

Shqiptarë, bëni si të bëni. Rrini në Shqipëri. Nuk ka punë? Janë shtrenjtësuar çmimet? Mos u mërzisni! Ja prisni sa të vijë shtatori, sa të fillojë punimet parlamenti, sa të nisin debatet televizive dhe me një pjatë me përshesh me kos, mund të shikoni gallatë falas. Po edhe do mësoni ndonjë gjë, do shihni botë me sy, pa patur nevojë të gjezdisni vetë. Do dalë Edi, e do na thotë habere. Do jetë veshur bukur, do jetë nxirë pak, por sidoqoftë Ai do rikthehet për të gjithë Ne. Sepse të flasim hapur: një çikë malli na ka marrë. Do dalë Meta. Likja, siç e njohin shumica.

Subscribe to RSS - police