Petro Koçi

Kursi i ri politik: Ndërzim i socialistit me protestuesin

Postuar në 07 Janar, 2019 16:44

Është e pabesueshme sesi qetësia mizore e pushtetit sheh dhe kërkon përfitim te një protestë studentore që do të duhet të legalizonte nevojën për korrigjim. Cinizmi është kthyer në editorialin e përditshëm të qeverisjes, përderisa frika dhe zullumi janë bashkuar në aleancën e përditshme të zhvatjes majtas për të fituar statusin e djathtë të pasanikut.

Video/Zv.ministri i Mbrojtjes: Bëni sa më shumë fëmijë! Është detyrë patriotike

Postuar në 02 Qershor, 2018 14:52

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, ka bërë thirrje që shqiptarët të bëjnë sa më shumë fëmijë, duke konsideruar se kjo është një detyrë patriotike. Ai ka folur para ushtarakëve me rastin e Ditës së Fëmijëve, 1 qershorit, me ç'rast është mbajtur edhe një aktivitet. 

Mbi analistin Rexhep Mejdani dhe koalicionin PS-LSI

Postuar në 02 Gusht, 2016 10:58

Takimet e djeshme mes Ilir Metës, Koço Kokëdhimës e Rexhep Mejdanit dhe hamëndësimet për një qeveri teknike kanë ngjallur reagime në radhët e Partisë Socialiste. Këto reagime vlejnë më shumë për të kuptuar natyrën e marrdhënieve që mbi të cilat ka funksionuar dhe funksionon ende Partia Socialiste. Dhe reagimi vjen nga një xhaketë me përvojë në Partinë Socialiste, si Petro Koçi, i cili ka gjetur vend në qeveri pas tentativës për të reformuar ish-partinë e tij, duke themeluar një tjetër parti.

Subscribe to RSS - Petro Koçi