Patozi

Denoncimet pa vlerë të Patozit

Postuar në 06 Mars, 2018 22:14

Astrit Patozi reagoi sërish në fejsbuk kundër Lulzim Bashës. A mund të quhet ky zhvillim pozitiv për Partinë Demokratike? E para, kundërshtia e tij ndaj zotit Basha nuk është një lajm i ri. Qëkurse u hoq nga lista për deputet, Patozi shpalli veten opozitar të lidershipit zyrtar, duke aspiruar të marrë vetë drejtimin e partisë.  Lëvizja që ai shpalli për ringritjen e Partisë Demokratike dështoi.

ReportTv/Shkëlzen Berisha me makinën e Astrit Patozit në Prokurori

Postuar në 02 Shkurt, 2018 15:18

Report Tv raporton se Shkëlzen Berisha ka qenë mbrëmë në Prokurori ku është thirrur për çështjen CEZ me makinën e ish-deputetit demokrat, Astrit Patozi, një BMW me targa AA 377 ML. I njëjti televizion raporton se Patozi e ka mohuar një gjë të tillë duke deklaruar se makinën nuk e ka lëvizur gjithë ditën. Pamjet dhe targa thonë tjetër gjë, pasi sipas regjistrimit automjeti me xhama të errët i përket z. Patozi. 

“Jo fraksione, por për kryetarin duhet të ketë zgjedhje. Kjo është e panegociueshme”

Postuar në 04 Tetor, 2017 14:07

Grupi për Ringritjen e Partisë Demokratike ka sqaruar sot përmes një përfaqësuesi të vet, Ridvan Bodes, se cilat janë synimet e tij dhe cili është raporti me linjën zyrtare të partisë.

Grupimi Patozi zyrtarizon platformën për reformimin e PD-së

Postuar në 03 Tetor, 2017 20:48

Grupimi i njohur ndryshe edhe si Lëvizja për Ringritjen e Partisë Demokratike ka dalë me një platformë konkrete, ku propozon ripërsëritjen e zgjedhjeve në PD si e vetmja rrugë për bashkimin e saj dhe kthimin më vonë në forcë fituese të zgjedhjeve.

Bie në sy mungesa në listën e firmëtarëve e Jozefina Topallit dhe Arben Imamit, dy prej figurave që kanë kritikuar po ashtu lidershipin e Bashës, por nuk i janë bashkuar grupimit Patozi.

Grupimi "Basha ik" nis lëvizjen për katarsis në bazë

Postuar në 11 Korrik, 2017 09:34

Paralelisht me garën për kryetar të Partisë Demokratike, figura të njohura të kësaj force politike do të investohen në një lëvizje të ngjashme me katarsisin e Fatos Nanos. Ish-nënkryetari i PD-së Astrit Patozi  ka zbuluar lëvizjen e re të tij dhe grupit që kundërshton mënyrën si po zhvillohen zgjedhjet për kryetarin në parti. Në një intervistë për ReportTv Patozi thotë se shumë shpejt do të ketë një tur takimesh me anëtarësinë në të gjithë vendin për të shpjeguar atë që po ndodh në me partinë.

I propozojnë të tërhiqet nga gara, Selami refuzon

Postuar në 05 Korrik, 2017 22:05

Teksa Lulzim Basha duket i vendosur të mbajë me çdo kusht karrigen e kryetarit të Partisë Demokratike, pa përmbushur as rregullin minimal të dorëheqjes nga posti si përgjegjësi për humbjen dramatike në 25 Qershor kundërshtarët e tij kanë tentuar të deligjitimojnë edhe garën formale mes tij dhe Eduard Selamit.

Astrit Patozi tha në një intervistë për ABC News se i kishte kërkuar Selamit në një takim konfidencial të mos bëhej patericë e Lulzim Bashës në ambicjen për t’u rizgjedhur kryetar, por kishte hasur në refuzimin e këtij të fundit.

Dështimi i Bashës noterizon Berishën si palë në marrëveshjen e 18 majit

Postuar në 04 Korrik, 2017 22:34

Sot u bë publike se dy garuesit për kreun e PD-së, Eduard Selami dhe Astrit Patozi, kanë zhvilluar një takim me Sali Berishën. Ndonëse nuk jepen të dhëna për bisedimet e zhvilluara, është e thjeshtë të kuptohet se takimet kanë patur në vëmendje zhvillimet e fundit në PD, për të cilat duket se Berisha po del si garant. 

Zgjodhi farsën, jo zgjedhjet

Postuar në 03 Korrik, 2017 13:16

Ky është një shënim që kandidati për kryetar të PD-së, Astrit Patozi, ka publikuar në profilin e vet në Facebook ku akuzohet lidershipi i ngrirë i PD-së për deformim të procesit zgjedhor: 

“Panorama”: Ristani, negociator mes Lulzim Bashës dhe Astrit Patozit për vendosjen e rregullave të garës

Postuar në 03 Korrik, 2017 09:43

Gazeta “Panorama” shkruan sot se palët e përfshira në garën për drejtimin e Partisë Demokratike janë në negociata për rregullat e lojës. Sipas kësaj gazete, sekretari i Përgjithshëm, Arben Ristani është caktuar si ndërmjetës, apo negociator, mes Lulzim Bashës, kryetar i ngrirë dhe kandidat dhe Astrit Patozit, rivali kryesor përballë tij. Synimi i kësaj negociate është që të vendosen rregulla të qarta dhe të gjithëpranuara, meqenëse deri më tani ka patur kritika dhe dyshime për atë që po ndodh me procesin e hapur nga dy nënkryetarët.

Qeveria sot ka një mik të domosdoshëm: Lulzim Bashën

Postuar në 02 Korrik, 2017 12:40

Para disa kohësh në një portal afër qeverisë doli një lajm- koment, që e lidhte Lulzim Bashën me lobin grek. Madje duke bërë disa raportime si të ndonjë rezidenti në qytetet kufitare në kohën e luftës së ftohtë, ku edhe kalimi i televizorit në kanale të huaja, shikohej si prirje subversive. 

Pages

Subscribe to RSS - Patozi