parku i liqenit

Konfrontime në protestën e sotme te Parku i Liqenit

Postuar në 21 Shkurt, 2016 15:28

Protesta e sotme në Parkun e Liqenit, kundër ndërtimeve të Bashkisë së Tiranës, është shoqëruar me incidente. Pamjet tregojnë persona që shoqërohen dhe konfrontim me policinë. Ka shkaktuar reagime dhuna e një polici ndaj një gruaje, për të cilën ka reaguar edhe PD-ja, por edhe ministri i Brendshëm, Tahiri: “Eshte e papranueshme te sulmohet uniforma e Policise se Shtetit, qofte edhe nga nje grua, por absolutisht edhe me e papranueshme dhe e patolerueshme te reagohet fizikisht, sidomos ndaj nje gruaje.

Padi Bashkisë së Tiranës për ndërtimin te Liqeni: "Mungon masterplani i Parkut"

Postuar në 16 Shkurt, 2016 19:50

Disa qytetarë kanë protestuar sot kund

Veliaj si pjesë integrale e mafias së betonit

Postuar në 15 Shkurt, 2016 16:53

Erion Veliaj si pjesë integrale e mafies së betonit dhe aferave korruptive jo vetëm që nuk ndjen asnjë pendesë për barbarinë e paralajmëruar ne hapësirën e Liqenit Artificial, por turpshëm po përpiqet të mbulojë gjurmët e krimit, fshehur pas një parku për fëmijë. Në malinjitetin e tij, ashtu sikundër abuzoi me “betejën” për të drejtat e romëve, sot po abuzon në emër të fëmijëve.

Pages

Subscribe to RSS - parku i liqenit