pallati

Pezullohet ndërtimi pas Presidencës. Kryeministri dëmshpërblen firrmën me leje ndërtimi tek Urgjenca e Tiranës

Postuar në 04 Shkurt, 2019 22:04

Fotoja kryesore bashkëngjitur tregon pamjet e mbrëmjes së sotme të Urgjencës së Tiranës, ndërtesë që ndodhet pranë stadiumit “Dinamo” në dalje të unazës. Siç shihen dritat janë të fikura, porta e jashtme e mbyllur. Është hera e parë që Urgjenca është e mbyllur pasi megjithë kushtet e papranueshme të saj, ajo përherë ka qenë hapur. Për çdo rast.

Pallati i Dash Pezës dhe protesta e "shpellarëve"! (Video)

Postuar në 22 Nëntor, 2018 22:16

Pretendimi i shumicës në pushtet se mban me trimëri dhe vendosmëri llogoren që lufton paligjshmërinë dhe dhunën është as më shumë e as më pak, perifrazim i asaj që thotë populli në të tilla raste, ditë e re zakon i ri.

Zotërinjtë që sot përfaqësojnë edhe ligjin edhe Maliqin duke etiketuar si shpellarë njerëzit që protestojnë për shtëpitë e tyre nuk kanë zbritur nga ndonjë planet tjetër dhe as janë rishtarë në katrahurën që i ka shkaktuar politika këtij vendi, ku ata janë po aq përgjegjës sa pala që sot është në opozitë.

Foto/Bashkëqeverisja hyn në modë(të paktën në Tiranë)

Postuar në 15 Korrik, 2017 13:37

Hapet bunkeri nëntokësor i Çausheskut, një imitim i pallatit të Ludovikut

Postuar në 28 Janar, 2017 09:18

Dera e çelikut e mbyllur hermetikisht hapet duke lejuar ajrin e pastër të hyjë për herë të parë pas 27 vjetësh në bunkerin e fshehtë e diktatorit të fundit komunist të Rumanisë, Nikolae Çaushesku. Siç shktuan Reuters, vendstrehimi i fshehtë përbëhet nga dy nivele poshtë sipërfaqes së tokës dhe është i vendosur në një lagje luksoze të Bukureshtit. Është si një "dritare" në të kaluarën komuniste të Rumanisë, pasi kjo ishte rezidenca private e Çausheskut gjatë 24 viteve të fundit. Një vend që ka përjetuar një prej regjimeve më shtypëse të Luftës së Ftohtë.

Tirana e lartësive të reja/Pallat 24- katësh te këndi i lojrave “7 xhuxhat” (Rruga e Elbasanit)

Postuar në 21 Shtator, 2016 15:10

Një pallat 24-katësh pritet të ndërtohet te këndi i lojrave “7-xhuxhat” në kryeqytet duke pakësuar në këtë mënyrë hapësirat e dedikuara për fëmijët. Përveç të vegjëlve nga ky ndërtim preken dhe banorët e pallateve aty pranë të cilët thonë për "Tema Tv" se nuk do të lejojnë punimet. Ata shprehen se ankesën e tyre e kanë paraqitur në Bashki dhe Kryeministri por nuk kanë marrë asnjë përgjigje.

Akuza/Ka një vendim prishjeje për pallatin, deputeti Sadri Abazi i shton edhe një kat pa leje

Postuar në 20 Gusht, 2016 14:10

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, shkruan sot në Facebook se deputeti i PS-së Sadri Abazi ka shtuar një kat pa leje në pallatin e tij në Tiranë.

Gjykata e Lartë bllokon ndërtimin e pallatit 17 katësh te Diga e Liqenit

Postuar në 22 Korrik, 2016 13:07

Gazeta “shqiptarja.com” raporton se Gjykata e Lartë ka vendosur pezullimin e ndërtimit të pallatit 17 katësh te Diga e Liqenit në Tiranë. Vendimi është marrë nga Gjykata e Lartë që sipas burimeve të cituara nga kjo gazetë ka rrëzuar vendimin e Gjykatës Administrative, e cila nga ana e vet pezullonte urdhër pezullimin që Instituti i Monumenteve kishte lëshuar për pallatin. Një odise e pakuptimtë ligjore ku firmat e institucioneve të ndryshme përplasen, bëhen e zhbëhen, ndërkohë që faturën e paguan biznesi në fjalë, por edhe mjedisi.

Erioni kërkon drejtësi

Postuar në 14 Korrik, 2016 10:52

Bashkia e Tiranës ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Administrative të Apelit që i dha të drejtë kompanisë Genner 2 për të vijuar punimet poshtë digës së liqenit artificial me ndërtimin e kompleksit 17 katësh.

Subscribe to RSS - pallati